LGS için gittiğim dershaneyi bırakmak istiyorum

Merhaba abiler ablalar. Bugün annem bana soru cozmemi boş vaktimin olmadığını söyledi komşu çocuğunu övdü üzüldüğünü söyledi ama bilmiyor ki dershaneyi bırakmak istiyorum. Denemelerde 250-270 çekiyorum başarısızım başarılı olmamı istiyorlar tıpkı ağabeyim gibi ortalamamın kesin tuttuğu Anadolu lisesine gireceğim. Aileme yük olmak istemiyorum.

Umarım istediğin bir liseyi kazanırsın. Dershaneyi bıraktığında boş vaktini değerlendireceğini düşünüyorsan ders ile bırakman daha mantıklı olabilir.

Unutma ki dershaneler son aylar / haftalarda denemelere ağırlık verir. Bu da yararına olabilir.

Üzme be kardeş anneni. İnsan sonradan keşke çalışsaydım da güzel bir liseye yerleşebilseydim diyor. Annen de başkalarının çocuklarını görünce senin de onlar gibi başarılı olmanı istiyor. İmkanın var ne güzel, dershaneye de gönderiyorlar. Biraz derslerine asıl, çalışmayı dene. Anladıkça daha da çalışma isteği geliyor çünkü. Ben de çalışmadım mesela LGS sınavına hiç, ailem çok söyledi çalış diye. Çalışamadım yapamadım. Ama şimdi içimden diyorum ki keşke zamanında çalışsaydım da daha iyi bir liseye gidebilseydim. Ailen senin kötülüğünü istemez hiçbir zaman. Bence onları şaşırtmayı dene biraz.

Umarım istediğin bir liseyi kazanırsın. Dershaneyi bıraktığında boş vaktini değerlendireceğini düşünüyorsan ders ile bırakman daha mantıklı olabilir.

Unutma ki dershaneler son aylar / haftalarda denemelere ağırlık verir. Bu da yararına olabilir.
değerlendireceğim fakat dershaneyi nasıl birakicam asıl sıkıntı o ailem zorluyor

Netlerini disiplinin ile düzeltebilirsin bu tatil kalan günlerini hiç ders çalışma şimdi otur masanın başına kendini sıkmayacağın şekilde çok sıkı bir plan hazırla. Robot ol resmen buna hep uy mesela okulun 8 de başliyor. 20 dakika yürüme mesafasi var çantada hep 5 kg tam okul başlamadan 20 dk önce evden çık ve hızlı yürü. Böylece 15 dakikada varacaksın ve günlük spor ihtiyacının bir kısmını karşılamış olacaksın. Eve geldiğinde kardiyo yap 1 tur 2 tur duşunu al canın sıkkın ise al eline telefonu PUBG girmeye vaktin yok zamanlayıcı 10 dk ayarla TikTok'a mı girersin gir 10 dakika biter bitmez kapa telefonu belirlediğin dersine başına geç ve çalışmaya başla. Çalışırken de çalıştığın yerde olabildiğince sessizlik olmasını sağla kapıyı kapa annen salondaysa salonun kapasını kapa kendi kapını da kapa olmuyor ses geliyorsa kulaklık tak ve sesli bir şekilde konu öğrenmeye devam et her konuyu bitirdiğinde 5 dk ara ver bir video izleyebilirsin 5 dakikanın ardından kapsamlı testini çöz %70 üstü başarın varsa ise ve konu önemliyse onu en az %80 yap sonra yeni konuya geçersin Okulistik gibi platformlar sana çok yardımcı olacaktır tabii ki cebini de üzecektir ama emin ol dershanede bildiğin konuyu tekrardan öğrenmektense bilmediğin konuyu öğrenmek daha iyidir ailen dershaneye veriyorsa demek ki biraz maddi durumu iyi.

1650057757135.png

Çok zorlamaz diye düşünüyorum ders çalışırken bir öğretmen gibi düşün ve sınav hazırlarsan ne sorarsın diye kendine sor bu tam sorunun cevabı ya da direk sorunun kendisi dersen notlarına al.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı