Dersler yüzünden bilgisayarı kaldırma psikolojisi

Ahmetx0b

Femtopat
Daha fazla  
Saçma gelir mi bilmiyorum ama anlatırsam rahatlayabilirim.

Birkaç gün ders çalışmadığım zaman bilgisayarı suçluyorum ya da oyunları (genelde PC ya da telefondayım)ve bilgisayarı kaldırmak istiyorum. Böylece kendimi cezalandırıyorum. Sizce bu normal mi?

Normal değil bilgisayar yerine kendini suçlaman lazım sonuçta bilgisayar bağırmıyor bana bak diye sen sadece nefsine hakim olamıyorsun istersen bilgisayarı kaldırabilirsin.

Birkaç gün ders çalışmadığım zaman bilgisayarı suçluyorum ya da oyunları (genelde PC ya da telefondayım)ve bilgisayarı kaldırmak istiyorum. Böylece kendimi cezalandırıyorum. Sizce bu normal mi?

Yanlış bir yaptırım, onu kaldırmanız aklınızın onda kalmasına sebebiyet verir yalnız, eğer etik bir biçimde kendine yararı olacak şekilde kullanmayı öğrendiğin taktirde bilgisayarı kaldırman gerekmez.

Eğerki bilgisayarla geçirdiğin zamanı kontrol edemiyor, bilgisayarı kullandığın zamanı durduramıyor önüne geçemiyor ve dalıp gidiyorsan yaptığın şeyde haklısın ama böyle bir durum yoksa gereksiz yere iş yapmış olursun (bende mesela yoğun işle meşgulsem telefonumu şarja takıp çekmeceye koyarım yoksa telefona bakar dururum mesela, kişiyle alakalı bu).

Kaldır bilgisayarını.

İki yol var.

1.yol iradeni geliştirmek yerine kolaya kaçarak bilgisayarı kaldırmak, bunu yaparsan sanıyorum ki bilgisayar dışında dikkatini dağıtan herhangi bir şey de aynı problemle karşılaşabilirsin.
2.yol iradeni geliştirip bilgisayarı kaldırmamak ve onu yararına kullanmak.

Her dikkatini dağıtan şeyi kaldıramayacağına göre 2.yol elzem olan.

Eğer PC'den ders falan dinliyorsan kaldırmamalısın. Steam'i, Epic'i falan sil. Telefonda ise sosyal medyayı kapat. Sınav senesinde sosyal medya kullanılmamalı, oyun oynamamalı.

İki yol var.

1.yol iradeni geliştirmek yerine kolaya kaçarak bilgisayarı kaldırmak, bunu yaparsan sanıyorum ki bilgisayar dışında dikkatini dağıtan herhangi bir şey de aynı problemle karşılaşabilirsin.
2.yol iradeni geliştirip bilgisayarı kaldırmamak ve onu yararına kullanmak.

Her dikkatini dağıtan şeyi kaldıramayacağına göre 2.yol elzem olan.

2.yolu tercih ederim ama bunu nasıl yapabilirim?

Geri
Yukarı