Dertleşmek istiyorum, boşandım

Hocam çocukların suçu yok. Bence eski karınıza olan siniriniz yüzünden böyle düşünüyorsunuz. Çocuklarınızla bağı kesmeyin, babasızlık zor gelir çocuklara... Bence birkaç haftayı kendinize ayırıp iyice düşünün.
Hocam, @Crypto Guard doğru söylüyor. Çocukların suçu yok, eğer şimdi onları bırakırsanız ileride sizden nefret ederler. Ayrıca bir yandan babasızlık duygusuyla mutsuz olurlar. Hayatı onlar zindan etmeyin bence...

Hocam Allah sabır versin ama internet hele hele Technopat bunun için çok yanlış bir yer çünkü burada seni anlayabilecek biri yok çoğunluk çocuk senin emsalin ve yaşadıklarını yaşayan çok çok azdır. Bence bir dostun veya rastgele bir mekanda biriyle rastgele konuşun daha çok içinizi dokersiniz.

Hamile kalan eşimdi ayrıldık doğum yaptı ve aynı kişiyle tekrar barıştık evlendik.

Birkaç hafta mı 7 yıldır aynı sorun.

Hayır hocam onu demiyorum, çocuklarınızla alakalı ne düşündüğünüzü diyorum. Bence tekrar düşünün. Yoksa eski karınızla olan ilişkinize karışmak bize düşmez.

Hocam Allah sabır versin ama internet hele hele Technopat bunun için çok yanlış bir yer çünkü burada seni anlayabilecek biri yok çoğunluk çocuk senin emsalin ve yaşadıklarını yaşayan çok çok azdır. Bence bir dostun veya rastgele bir mekanda biriyle rastgele konuşun daha çok içinizi dokersiniz.
iç dış birşey kalmadıki herkese anlatamazsın böyle derdini ama soyla medya olunca kimse kimseyi tanımıyor ve rahat bir şekilde içini döküyor söyleyemediklerini söylüyor. yaşı küçük bebeler zaten yorum yapmaz. Psikoloğa gittim stadrat cevaplar aktivite olarak yüzmeye git kafanı dağıt gez kitap oku ne bu kafa sanki bilmiyorum bunları yapmayı

Eski eşiniz yüzünden çocuklarınızdan uzak kalmamalısınız. Sizden bir can onlar. Bu hayata bağlanmak için bundan geçerli başka ne sebep olabilir ? Yerinizde olsam mahkeme dahil her yolu denerdim ama çocuklara eksikliğimi hissettirmezdim.

Benzer durumları yaşamadan kimse bir şey diyemez ama çocukların için bir şeyler söylenebilir. Bence asla kendini unutturmamalısın. Yani seni bilmeliler. Hayat bu ileride ne olacağını bilemezsin belki de ilerleyen yaşlarında çok özleyeceksin ve onlar yeni aileler kurmuşken onları, torunlarını görmek isteyeceksin. Terk edersen şayet karşılarına çıktığında seni istememeleri daha olası olacaktır ve hep bir tarafları eksik, babasız şekilde büyümüş olacaklar.

Demem o ki alacağın her kararı önce çocukların için almalısın bana kalırsa.

Sosyal'de teknik konularda evet ama bu tür hassas konularda isabetli ve destek olabilecek yanıtlar geleceğini düşünmüyorum. Yanlış yönlendirilmeyin. Aklınızdan o zarar verme fikrini çıkarın. Siz olabildiği kadar çocuklarınızı görmeye çalışın, ilgilenin, arayın ve sorun. Yollarınızı ayırmışsınız, bu saatten sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok. Geride kalan çocuklarınız var.

Arkadaşlar o kadar çok hayattan bıkmış durumdayım ki anlatamam beni hayata bağlayan hiçbir şey yok hayatımda hep olumsuzluklar oluyor. Yaşım 32 geri dönük baktığımda çok büyük keşkelerim oldu (evlilik gibi, çocuk yapmak gibi).
21 yaşımda askere gittim 22 yaşımda tezkeremi aldım ve bir anlıkla yengem ve abimin tanıdığı biriyle evlendim. 19 yaşındaydi yetiştirme yurdunda kalıyordu ve 1 ay içinde nasıl sevdiysem artık hemen evlendik. 4 ay sonra hamile bir şekilde beni terk etti. Doğum yatı barıştık ve tekrar hamile kaldı kızıma şu an yaşları 8 ve 7 tekrar ayrıldık ve bitti. Ayrı illerdeyiz çocuklarımı tek tük görüyorum ayrı illerdeyiz. Gösterme konusunda sıkıntı çıkarıyor çoğu kez ona zarar vermek istedim yoksa içim rahat etmeyecekti mahkemeye gitsem sonuç belli kadın sevici mahkemeler. Çocuklarım bu yaşa gelene kadar bumerang gibi hep aynı sıkıntıyı çıkardı babalık yapayım derken sıkıntılara katlandım. Şimdiki düşüncem lanet olsun o kadına çocukları da artık ömrüm boyunca görmek istemiyorum düşünüyorum. Acaba çocukları hiç görmesem büyüklerinde beni gösmek isterler mi acaba yoksa onlarda mı beni unutur giderleri mi düşünceler var. Keşke biraz flört yapsaydım onunla olmayacağını anlardım. Siz olsanız anne ya da babanız siz küçük yaşta ayrılsalar ve görmediğiniz annenizi babanızı büyüdüğünüzde görmek ister misiniz? Yoksa nefret duyup görmek istemez miydiniz?
Abicim kendi adıma konuşayım annem ve babam ben 3 yaşındayken ayrıldılar. 21 yaşındayım. Babamla ortalama 5 yıldır hiç konuşmadık ve kendisinden nefret ediyorum desem yeridir. Ama bu ne annemin ne de başkasının suçu. Tamamen kendi suçu olduğu için bu duruma geldik. Sen çocuklarına kendini unutturma. Davanı vb de aç çocukları görmek istediğine dair. Kendini unutturma, güzel bir baba olmaya çalış. O çocuklar zaten nankör değilse seni unutmaz severler.

iç dış birşey kalmadıki herkese anlatamazsın böyle derdini ama soyla medya olunca kimse kimseyi tanımıyor ve rahat bir şekilde içini döküyor söyleyemediklerini söylüyorsun. yaşı küçük bebeler zaten yorum yapmaz. Psikoloğa gittim stadrat cevaplar aktivite olarak yüzmeye git kafanı dağıt gez kitap oku ne bu kafa sanki bilmiyorum bunları yapmayı

Sosyal'de teknik konularda evet ama bu tür hassas konularda isabetli ve destek olabilecek yanıtlar geleceğini düşünmüyorum. Yanlış yönlendirilmeyin. Aklınızdan o zarar verme fikrini çıkarın. Siz olabildiği kadar çocuklarınızı görmeye çalışın, ilgilenin, arayın ve sorun. Yollarınızı ayırmışsınız, bu saatten sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok. Geride kalan çocuklarınız var.
haklısın ama artık çocuklar için eski eşimin sıkıntılarına katlanmak istemiyorum yoruldum anlayacağın.
Abicim kendi adıma konuşayım annem ve babam ben 3 yaşındayken ayrıldılar. 21 yaşındayım. Babamla ortalama 5 yıldır hiç konuşmadık ve kendisinden nefret ediyorum desem yeridir. Ama bu ne annemin ne de başkasının suçu. Tamamen kendi suçu olduğu için bu duruma geldik. Sen çocuklarına kendini unutturma. Davanı vb de aç çocukları görmek istediğine dair. Kendini unutturma, güzel bir baba olmaya çalış. O çocuklar zaten nankör değilse seni unutmaz severler.
çocuklarım bana çok düşkün zaten ama eski eşimin sıkıntılarına katlanamıyorum.

haklısın ama artık çocuklar için eski eşimin sıkıntılarına katlanmak istemiyorum yoruldum anlayacağın.

çocuklarım bana çok düşkün zaten ama eski eşimin sıkıntılarına katlanamıyorum.
hukuki yollara başvur. Çocuklarımı görmek istiyorum demen yeterli. Bu senin en doğal hakkın. Eşinle muhattap olmamak için de çocukları sana getirip ona geri götürücek olan bir aracı bulman kafi gelir. Allah yardımcın olsun. Sana diyeceğim tek şey, yarın öbür gün olur da başka bir kadınla evlenirsin. Ne pahasına olursa olsun seni çocuklarından uzaklaştırmasına müsaade etme, böyle bir girişimde bulunursa da ondan da boşan.

Geri
Yukarı