Destek olmadığı belirtilmeyen internet paketinden vazgeçilirse cayma bedeli çıkar mı?

tatli

Hectopat
Merhaba, Türk Telekom üzerinden 200Mbps indirme hızı olan pakete başvuru yaptım dün. Ama aldığım hız 95Mbps. Aboneliğimi iptal ettirsem tahmini ne kadar cayma bedeli öderim? Sanırım altyapım desteklemiyormuş bu hızı ama bana hiçbir şekilde belirtmediler, 100Mbps için de şahsen diğer firmalara kıyasla daha fazla ödemek istemiyorum.

Tarifede "-e kadar" diyorsa belki sıkıntı olabilir ama şöyle bir yasa çıktı sanırım atıyorum vadedilen hızın %70inden az hız alınıyorsa, bu durum haklı fesihin önünü açıyor yani cayma bedeli ödenmeden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanıyorum ki her türlü kampanyalı bir paket satın aldınız. Kampanya indirimi ne kadar ise o kadar cayma bedeli çıkıyor bu durumda. Bildiğim kadarı ile cayma bedeli şu şekilde işliyor. Örnek veriyorum 12 ay boyunca taahhüt yaptınız bir internet paketi için. Bu paketin normal fiyatı 200 TL diyelim. Siz kampanyalı şekilde aylık 100 TL ödüyorsunuz. Yani 100 TL indirim var. 4. ayda iptal etmek istediğiniz zaman cayma bedeli hesaplanır. 4 ay boyunca size bu durumda 400 TL indirim yapılmış. Geri kalan toplam 8 ay fatura bedeliniz ise 800 TL. Kullanıcı için hangisi daha avantajlı ise o bedel cayma tutarı oluyor.

"b) Taahhütlü tarife aboneliğimi istediğim zaman sonlandırabilir miyim?​

Taahhüdünüzü istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Ancak süresinden önce taahhütlü sözleşmenizden caymanız halinde işletmeciler; taahhüde aykırılığın oluştuğu döneme kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz veya sağlanan diğer faydaların bedelleri ile kampanya taahhütnamesi kapsamında belirlenen aylık tarife bedelinin taahhüt süresi bitimine kadar kalan aylara ilişkin ücretlerin toplam bedelini karşılaştırarak, abone açısından daha avantajlı olan tutarı, cayma bedeli olarak faturanıza yansıtabilmektedir."

Merhaba, Türk Telekom üzerinden 200Mbps indirme hızı olan pakete başvuru yaptım dün. Ama aldığım hız 95Mbps. Aboneliğimi iptal ettirsem tahmini ne kadar cayma bedeli öderim? Sanırım altyapım desteklemiyormuş bu hızı ama bana hiçbir şekilde belirtmediler, 100Mbps için de şahsen diğer firmalara kıyasla daha fazla ödemek istemiyorum.

Zaten şöyle diyorlar; "200Mbps'e kadar" destekliyor. Ondan sonra da altını mı veriyor, üstünü mü veriyor umurlarında olmuyor. Yani yüksek ihtimalle anlaşmanızda ...'e kadar diye bir ibraz vardır. Bu da cayma bedelini almaları için olanak sağlıyor.

Daha dün başvurdum, çok az miktar ödemem veyahut ödememem gerekmez mi? X gün içerisinde iptal edilirse cayma bedeli ödenmez gibi bir şey yok mu?
Bilemiyorum. Ama hiçbir şekilde öyle para vermeden kullandırtmazlar sanıyorum ki :) Hele ki Telekom. İstersen Telekom CEO Twitter'a yaz. Orada bilgilerini yaz ve sana ulaşsınlar. Oradan dönüş yapanlar normal telefon üzerinde ki müşteri hizmetlerinden daha anlayışlı ve bilgili oluyorlar.

Ethernet kartınız ve kullandığınız kablo nedir? 100 Mbps paket bile 112 Mbps veriyor. 95 Mbps aldığınıza göre ya ethernet kartınız maksimum 100 Mbps destekliyor ya da CAT5 kablo kullanıyorsunuz.

Altyapınız xDSL mi? xDSL ise VDSL2 35B olmadan paketi nasıl tanımladılar?
Altyapı olmayan adrese ikamet alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı