Devlet Bahçeli: Netflix artık haddini aşmıştır

Haklılık payı var ama.

''Adap denen bir şey var.''
İşte sorun da bu hocam. Bunlar adabı aşıyor. Sokakta birisi penisi açık gezse bu ahlaka uygun bir şey mi? İşte bu platform da bu tip şeyleri normalleştiriyor. Bu tip dizilere ağırlık veriyor. +18 uyarısı vs. veriyor ama şöyle olmalı. Arayüzünde bir bölüm olmalı. Seksli vs. izlemek isteyen olursa oradan izlemeli. Öbür türlü gözüne gözüne sokuyorlar. Ben o +18 içeriklerin kapak fotosunu bile görmek istemiyorum.
Yani şöyle düşünün. İşlenmiş gıdaları, sağlıksız şeyleri vs. tüketmeyin diyorlar ya. Ama dolabında var. O dolabında olduğu sürece sen her gördüğünde canının çekmeme ihtimali var mı? Yok. Atarsın evinden. Sağlıklı beslenmeyi takmayan gider marketten alır.
İşte bu 18 üzeri içerikler için de öyle olmalı.
Yani beğenmiyorsanız izlemeyin değil. Beğeniyorsa 18 üzeri şeyleri kendisi ulaşıp izlesin. Halka alelade açık yere bir şey koymak gibi düşünün.
Milletin adabı bize mi kaldı? Madem istemiyorsunuz Netflix almayın veya ebeveyn kontrolünü açın.

Eğer dinimizin gereği olarak bakmak istemiyorsanız LGBT destekleyen bir hizmeti satın almanız da uygun olmaz zaten.

Erşan kuneri için bunu söyledi sanırım. Bence hem haklı hem haksız.
O yapım midemi bulandırdı. Ama dediğim gibi, isteyen istediğini izler.

Ahlak gidecek diye bu kadar ödünüz kopmasın demek istiyorum. Refah içerisinde yaşayan milletler bu tarz şeyler hiç dert etmez.
Sanmıyorum.
Milletin adabı bize mi kaldı? Madem istemiyorsunuz Netflix almayın veya ebeveyn kontrolünü açın.

Eğer dinimizin gereği olarak bakmak istemiyorsanız LGBT destekleyen bir hizmeti satın almanız da uygun olmaz zaten.
Milletin adabı bana kalmadı tabii. Arkadaş herkes istediğini yapsın tipinde bir şeyler diyordu. Sonra adap dedi. Ben de oradan girdim. Bodoslama atlamadan iki kez okumanızı tavsiye ederim.

Ben şunu diyorum. Netflix her kesime hitap edebilen bir platform. Ama herkese hitabı olmayacak bir şeyi gözümüze gözümüze sokuyor.
Ebeveyn modu aç diyorsun. Kardeşim çocuk muyum ben? Kocaman adam olmuşum.
Evden gitsem kendim yaşayabilirim. Cinsel içerik görmek istemeyen biri illa bu modda mı izlemeli? Onun yerine bu tip şeyleri sevenler için bir mod olmalı. İsteyen oradan erişmeli.
Artı olaeak içerikleri zaten bunları pohpohlayacak şekilde yapıyorlar.

Bunları söyleyince de yaz dizileri vs. diyorlar. Onlara da karşıyım zaten.
''
Eğer dinimizin gereği olarak bakmak istemiyorsanız LGBT destekleyen bir hizmeti satın almanız da uygun olmaz zaten.''

Bu doğru. Zaten bir aylık mı ne aldım. Sonra iptal ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı