Devlet okulunda kayıt parası isteniyor

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler. Benim kardeşim 5. sınıfa gidiyor ve okuduğu okulda kayıt parası olarak zorla 500 TL'lik bir bağış yapılması isteniyor. Bu kanunlara ve yasalara uyan bir şey mi? Bir de bu okul kafasına göre sınav yapıp "proje sınıfı" adı altında bir sınıf ayarlıyor. Bunun legal olmadığını düşünüyorum.
Değil,benim annemede yapmışlardı.Parayı vermeyin.

Devlet bu okullara yeteri kadar para saglamiyor mu? Ilkokul ve ortaokullar icin her sene A4 kagit sabun falan fistan istiyorlar. Adi ustunde devlet okulu, butun masraflarini aileler karsiliyor.

Devlet aslında bunlara destek veriyor fakat okul etkinlikleri düzenlendiğinde devlet desteği verilmiyor. Etkinliklerin maliyetleri okul aile birliği kasasına yapılan ödeneklerle gerçekleşiyor. Bu okullara burs desteği veren olmayınca bunu ailelerden çıkartıyorlar. Okulların etkinlikler düzenlememesi daha mantıklı.

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler. Benim kardeşim 5. sınıfa gidiyor ve okuduğu okulda kayıt parası olarak zorla 500 TL'lik bir bağış yapılması isteniyor. Bu kanunlara ve yasalara uyan bir şey mi? Bir de bu okul kafasına göre sınav yapıp "proje sınıfı" adı altında bir sınıf ayarlıyor. Bunun legal olmadığını düşünüyorum.

Milli eğitime gideceginizi söyleyin zorla para alamazlar.

Benim vergilerimle maaşı ödenen sözde eğitim görevlisi olan bu karaktersiz ve haysiyetsiz insanların memurluktan atılması şart. Siciline de dolandırıcı diye işlenmeli.

Yasal değil şikayet edebilirsin. Ama o parayı bugün almasalar başka isim altında yarın alacaklar bir şekilde. :)

Keşke yakınlarda başıma gelse de hıncımı bunun gibi insanlardan çıkartabilsem, dayanamıyorum böyle konuları görünce. Geçenlerde yine böyle bir konu açılmıştı, arkadaştan a4 kağıdı ve para istemişlerdi.

Keşke yakınlarda başıma gelse de hıncımı bunun gibi insanlardan çıkartabilsem, dayanamıyorum böyle konuları görünce. Geçenlerde yine böyle bir konu açılmıştı, arkadaştan a4 kağıdı ve para istemişlerdi.
Hocam ben şuan 11. sınıfa geçiyorum. Ortaokula yeni geçtiğim zaman 2 paket a4, 10 tane tebeşir ve 10 tane siyah kırmızı tahta kalem istemişlerdi. Artı olarak da 250 lira falan vermiştik. O zaman değerliydi tabi yıl 2017 falan.. Bilmiyorduk biraz cahilliğimize geldi. Şimdi olsa asla vermelerine izin vermezdim.

Geri
Yukarı