Diğer forumlarda Technopat Sosyal'den nefret edilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok saçma yahu. İşsiz ergenler onlar. İşim gücüm yok Technopat için konu açıp başka site de yok cezaları şöyle yok böyle mi diye anlatacagım? Kullanmam olur biter. :)

Edilebilir, bunda garip olan nedir? Sosyal medya insanların fikirlerini paylaştıkları bir mekan. Böylesine büyük mekanda Technopat'tan nefret edenlerin bulunması ve yazıya dökmesi de gayet normal.
Hiçbir site mükemmel olmadığı gibi bura da mükemmel değil. Ha mükemmel olmasını bekleyen de yok, orası ayrı bir konu. Örneğin benim garibime giden Mikail Fidan'ın şu yorumu: "Anlatım bozukluğu, devrik cümle gibi durumlar düzeltilmesi gereken hata kategorisine girmiyor." Devrik cümle zaten kural olarak hatalı kullanım değildir fakat anlatım bozukluğu yapılan imla hatalarını da kapsar. Burada noktalama ve diğer yazım kurallarının önemsenmesinin sebebi anlatıma açıklık getirmekse anlatım bozukluğunun her türlüsüne önem verilmesi gerekir. Velhasıl kelam Türkçeye önem veriyoruz deyip de birkaç kuralını es geçiyorsanız burada noksanlar vardır.

Bununla ilgili bir konu açtım onaylansın atarım buraya da arkadaşlar.
Ben tapatalk ile yazıyorum telefon zaten 4 inç düzgün yazamıyoruz ona ceza kesmemeliler.
Kesinlikle. Ben de ceza aldım ondan.
1.png

"Türkçe giderse, Türkiye gider" demişti rahmetli Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, haklıydı da. Türkçe'de yaklaşık 100 bin kelime bulunuyor. Çoğumuz özellikle gençlerimiz bunun sadece 500 kelimesini kullanıyor ve kendini ifade etmeye çalışıyor. Gerçekten çok vahim bir durum. Bunun zayıf olmasının en büyük etkeni ise bana göre kitap okumamak. Kitap okumanın yanında, yazı yazmakta kelime dağarcığını geliştirmekle beraber kişinin iletişim kurmadaki problemlerini de giderir. İnsanı olgunlaştırır ve rahatlatır. O yüzden bu çizginin bozulmaması temennisiyle, herkese iyi forumlar diliyorum. Saygılar.

Türkçeye karşı olan bu tutumdan ötürü özellikle ayrı bir sempatim var. Bu konuda acımasız olunması bence gayet yerinde.

Sosyal, kuralları sebebiyle yavaş ama istikrarlı bir şekilde yeni üyeler kazandı. Ve güzel olan da buradaki insanların kalitesi gerçekten diğer sitelere oranla bariz üstün. Yetkililer de kendi alanlarında gerçekten deneyimli ve bilgi sahibiler. Teknoloji açısından bariz üstün ama diğer alanlarda ise pekçok sitenin gerisinde kaldığını düşünüyorum. Ama isminden de anlaşılacağı gibi zaten teknoloji dışındaki alanlarla ilgilenenler pek buraya uğramazlar o yüzden büyük bir sıkıntı olmuyor.

Şahsi fikrimdir, sizlerinkine de saygı duyarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı