Technopat'ın diğer forumlarda ağır eleştirilmesi

Moderasyon ekibine yapılan eleştirilere bir kısımda hak veriyorum. Kurallar tam olması gerektiği gibi fakat moderasyon ekibininin element uydurup ceza atmasına ayar oluyorum. Kendi manevi değerlerine, siyasi görüşlerine göre ceza atmak nedir birader?

Geçen gün 2010 2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe mi yoksa Trabzonspor mu diye bir konu açılmış. Yazdığım şey hamsilerin şampiyon olmadığı kesin yazdım. Ve sonucunda ban yedim. Forum da şaka yapmaya espri yapmaya da gelmiyor.

Çok iyi gidiyordunuz ama "birader" nedir? 😅 derdinizi bu şekilde anlatıyorsanız sıkıntı.

Güzel bir şekilde itirazdan ya da iyi laftan anlamayan kişilere ne demeliyim? Bir örnek vermeye kalksam veremem iletileri silmişlerdir, bir sebepten dolayı ceza alıp başkasının bu hatayı tekrarlanamasını rapor etsem gereksiz rapordan ceza yerim vs.
Dediğim gibi, forumu yöneticiler ayakta tutuyor. Alt kadame tekstil yerlerindeki ustalar gibi.

MalwareTips forumundaki konuları inceleyebilirsiniz. Noktalamalar, büyük ve küçük harfler vesaire gayet iyi.

Bu iddia ile ilgili kanıtınız varsa yönetime bildirin derim.

Bir de bundan dolayı ceza yemek istemiyorum, teşekkürler.

Geçen gün 2010 2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe mi yoksa Trabzonspor mu diye bir konu açılmış. Yazdığım şey hamsilerin şampiyon olmadığı kesin yazdım. Ve sonucunda ban yedim. Forum da şaka yapmaya espri yapmaya da gelmiyor.

Başkası bunu yaptığında raporladınız mı? Bir de bu riski göze alın bakalım :D

Güzel bir şekilde itirazdan ya da iyi laftan anlamayan kişilere ne demeliyim? Bir örnek vermeye kalksam veremem iletileri silmişlerdir, bir sebepten dolayı ceza alıp başkasının bu hatayı tekrarlanamasını rapor etsem gereksiz rapordan ceza yerim vs.
dediğim gibi, forumu yöneticiler ayakta tutuyor. Alt kadame tekstil yerlerindeki ustalar gibi.

Başkası bunu yaptığında raporladınız mı? Bir de bu riski göze alın bakalım :D

Yeminime şu forum da 1.5 senedir varım. Raporladığım kişi sayısı bir elin bir parmağını geçmemiştir belki de. Sadece bir ara burada sıkıntılı bir çocuk vardı küfürler ediyordu onu raporlamıştım.😅

Yemezsiniz merak etmeyin, sizin iddia ettiğiniz gibi moderatörlerin keyfi uyarı verme hakkı yok. Böyle bir hakkı olmamasına rağmen uyarı veriyor dediğiniz biri varsa veya bir şüpheniz bildirirsiniz. Moderasyonun denetlenmediğini sanıyorsunuz sanırım.

Size katılmıyorum. Herkes moderatörler kafasına göre uyarı veriyor diyor ama sadece diyor.

Ne kadar bilmemne arşivinin videosunu önersem veya sadece bir işi iyi yaptığından bahsetsem mesajımın silindiniğini hatta bir keresinde technopat olarak çevrildiği bile oldu. Burada ki moderatörlerden farksızdır. Bilmemne yazdığım halde bu mesajın da %80 silineceğinden eminim.

Düzen görünce ayak uyduramamak. Bu ülkede doktorası olan hocalar bile en temel yazım kurallarından bihaber. Halkın çoğunluğunun öyle olması gayet doğal. Kurallar gereği uyarı alınca da ağlamaya başlıyorlar.
Doktor yazısını okuyabilmeye başlayalım, ondan sonra imla kurallarına bakarız.

Herkes moderatörler kafasına göre uyarı veriyor diyor ama sadece diyor.

Sen ne bekliyorsun peki uyarıların detaylarını görüntüleme yetkimiz mi var? Yüzeysel olarak görebiliyoruz sadece.

Size katılmıyorum.

İletilerine baktığımda eski moderatör olduğunu varsayıyorum, sen de haklısın.

Forum kuralları ilk başta ağır geliyor ama sonrasında insan alışıyor. Mesela ilk shiftdelete'de idim.
Siyasi olarak yazdığımız yorumlara nefes aldırmıyorlar. Zaten adminleri sitenin sosyalini kendi kendileri bitirdi. Buranın adminlerini seviyorum durduk yere kimseyi küçük düşürmüyorlar. Daha bir anlayışlılar.
Bir de @Recep Baltaş abi senin her huyunu seviyorum ama ismini sevmiyorum. İsmini değiştirirsen mükemmel olur.

Geri
Yukarı