Dikkat Dolandırıcı!

Umutisik1

Hectopat
İyi akşamlar herkese. Bu arkadaş dolandırıcıdır dikkat edin. Kendini polis olarak tanıtıyor. Bir sürü kişiyi dolandırmış ben de dahil. Donanım haberde konusu bile var. Dava edenler de var ama mahkemeye gitmemiş. Ben bir mallık yaptım ilanda yazdığı yazıya kandım. Bir de polisim falan deyince güvendim. 1000 TL'ye G29 mu olur evet haklısınız :)

Denk gelirseniz dikkat edin. Siz de mağdur olmayın. 1 günde dolandırdığı 4 kişiye denk geldim. Son 2 fotoğraf donanım haberdeki başlığın altına yazdıkları. Bir de milletle dalga geçiyor. Anlamadım şey mahkemeye gitmediği halde polis nasıl zorla alıp götürmüyor. Yakalama kararı çıkması lazım değil mi? Hafta sonu YKS var. YKS sonrası ben de suç duyurusunda bulunacağım. Fakat 1 seneyi geçebiliyormuş böyle davalar.

Bakalım işin peşini bırakmayacağım siz de dikkatli olun. Görmeden çok ürün alıp sattım insanlar da bana gönderiyordu paralarını ertesi gün ürünü kargoya veriyordum ama bu sefer patladık işte...

Adı: Berkant Ataseven
Numara: 0551 177 87 76 (açmıyor)

Screenshot_20200623-144403_Facebook.jpgScreenshot_20200623-164011_WhatsApp.jpgScreenshot_20200623-151644_Facebook.jpgScreenshot_20200623-154637_Samsung Internet.jpgScreenshot_20200623-153125_Facebook.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Keşke ismi "Vatozcu Bey" olan birine direk 1000TL para yatırmak yerine referans sorsaydınız :/

Neyse, olan olmuş, en kısa zamanda mahkemeye başvurun, süreç uzundur evet ama uğraşsın dursun.
Tüm konuşmalarınızın ve belgelerinizin yazılı çıktısını da paylaşın, sahte kimlik kullanımından da ayrı şikayet şansınız varsa mutlaka değerlendirin.
Son ve ufak bir tavsiye, kesinlikle karakola vs gitmeyin. Adresiniz doğrudan Cumhuriyet Başsavcılığı olsun.

Tekrar geçmiş olsun.

Muhtemelen aynı kişidir bana da uğradı zamanında böyle bir tip, polisim falan dedi kimlik fotoğrafı attı. GTX 970 satmaya çalıştı, ekran kartımın (GTX 650) üstüne 200 TL ver geç dedi. Ama şüphelendim tavırlarından bir kaç arkadaşa sorgulattım yalan olduğunu anladım polis falan değilmiş, söyledim engelledi. Çok dikkatli olmak lazım, geçmiş olsun hocam.

Hiçbir polis ikinci el satış vb. için kartını paylaşmaz. Uzaktan alışveriş de referans olmayan kişiden alışveriş yapma ve güven sağlamak için kimlik bilgisi, T.C no vb. Bilgilerini direkt veren adamdan uzak dur. Ayrıca ürün almadan önce her zaman elden satış için şahsın konumu Everest dağı da olsa gelip alabilirmiyim diye bir yokla gidemesen de. Dolandırıcıysa ya satıldı der ya anlaştık der bir bahane bulur ama ilan hâlâ duruyordur. Tabiki istisnalar hariç ama geneli böyledir.

Geçmiş olsun. Referans vs sormadan iş yapmayın kimlik bilgisi güncel elektrik, su faturası vs de isteyin ne olur ne olmaz diye ve önceliğiniz elden teslim almak olsun. 1000₺ çok da para nasıl gönderdiniz direkt üzüldüm cidden umarım hakkınızı ararsınız ve bu ve bunun gibi şahıslar hak ettiklerini bulurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı