Dil bölümünde hangi meslekler var?

Turizm sektörü, öğretmenlik ve mütercim tercümanlık yapabileceğin 3 ana meslek arkadaşların da dediği gibi. Edebiyat okuyup sonrasında formasyon alıp yine öğretmenlik yapabilirsin.

Yani açıkçası benim küçüklüğümden beri İngilizce'm iyi. Amacım burada çalışmak değil de bu dil bilgim sayesinde yurt dışında yaşamak çevirmenlik veya tercümanlığı orada yapmak.

Gerçekçi olmak gerekirse dil bölümü çok sıkıntılı bir bölüm bir çok dilci arkadaşım var aralarında erasmus ile Kanada'ya giden de var, açlıktan sürünen de dil okumanı tavsiye etmem çünkü bende eski bir dil öğrencisi olarak dilde gelecek olduğunu düşünmüyorum. Ha dersen ailemin durumu çok iyi her türlü sosyal faaliyete, erasmus vs karşılayabilecek güce sahibiz dersen okuman gereken bir bölüm ayrıca dilciler için diyorum bunu o tek bildiğiniz dil ingilizce emin olun yeterli olmayacak size. Bölüm olarak illaha seçeceğim dersen İngilizce öğretmenliği, mütercimlik dışında karnını doyurabileceğin bir meslek olduğunu düşünmüyorum dilde.

@Briann0, çeviribilim, turizm rehberliği gibi bölümler var da turizm rehberi olabilmek için illa turizm rehberliği okumana gerek yok. Dil kısmında yapılacak meslek biraz kısıtlı. Bir de dil edebiyat bölümleri var.
Turizm rehberliği için okulunu okumak hem doğru öğrenim için hem de yasallığı için son derece gerekli.

@metalheadbangg, dediğiniz gibi turizm rehberi olmak isteyen birisi gidip de farklı bölüm okumamalı. Alternatif meslek gözüyle bakanlar için alternatif sunmuştum.
@EmirOzylds, turizm rehberliği için düzenlenen sınava katılıp geziyi başarıyla tamamlarsanız mümkün. Neden olmasın?

Gerçekçi olmak gerekirse dil bölümü çok sıkıntılı bir bölüm bir çok dilci arkadaşım var aralarında erasmus ile Kanada'ya giden de var, açlıktan sürünen de dil okumanı tavsiye etmem çünkü bende eski bir dil öğrencisi olarak dilde gelecek olduğunu düşünmüyorum. Ha dersen ailemin durumu çok iyi her türlü sosyal faaliyete, erasmus vs karşılayabilecek güce sahibiz dersen okuman gereken bir bölüm ayrıca dilciler için diyorum bunu o tek bildiğiniz dil ingilizce emin olun yeterli olmayacak size. Bölüm olarak illaha seçeceğim dersen İngilizce öğretmenliği, mütercimlik dışında karnını doyurabileceğin bir meslek olduğunu düşünmüyorum dilde.
Dil bölümünü bıraktınız mı? Şuan ne okuyorsunuz?

Dil bölümünü bıraktınız mı? Şuan ne okuyorsunuz?
Yanlış anlaşılma olmasın dilden bir üniversite kazanmadım. Henüz 12. Sınıfım ancak geçen sene dil bölümü öğrencisiydim. Bu sene işe eşit ağırlığa geçtim Uluslararası Ticaret okuyacağım hazırda işletecek yerimiz hali hazırda olduğu için. Lakin dediğim gibi çok fazla dilci tanıyorum şuan henüz 1 tanesi başarılı oldu emeklerinin karşılığını aldı bir tanesi de iels olması lazım o sınava girip Almanya'ya gitmeyi deneyecek onların dışında dilden şuan en iyi yere gelen tanıdığım başkent üni mezunu olan ingilizce öğretmeni abim.

Yeni konular

Geri
Yukarı