Dil bölümünden yazılım mühendisliği okunur mu?

Hyenada

Hectopat
Şöyle söyleyeyim. Ben 11.sınıf dil bölümündeyim ve yazılım mühendisliği okumak istiyorum. 12. sınıfın sonunda yani üniversite sınavına girilecek zaman geldiğinde yalnızca dil bölümüne özel sınavlara mı giriyoruz yoksa üniversitede sayısal bölümlere girebileceğim sınavlar mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sene sonunda TYT ve AYT adı altında üniversite sınavına girersin. Yazılım mühendisliği için TYT ve AYT'de sayısal alanı çözmen gerekmekte.

Onun dışında dil sınavı YDT (Yabancı Dil Testi) oluyor. Pazar günü öğleden sonra yapılıyor. Açıkçası ben senin yerinde olsam ona da girerdim, bir şey kaybetmezsin sonuçta. AYT sabah yapılıyor, dil ise öğleden sonra. Çoğu sayısal öğrencisi sırf bu yüzden dil sınavına da giriyor. Kendi alanından bir şey yapamayınca dil alanından tercih yapıyor.

Çok doğal karşılarım, dil alanının iş imkanı oldukça fazla. Ancak sistem adaletsiz, dil sınavını herkes yaptığından dolayı TYT ciddi fark ediyor. Dil sınavı yıllardır kolay yapılıyor, bu durum da oldukça sinir bozucu. Sınavı yapacaksın YDS ayarında, o zaman TYT bu kadar etki etmez. Bakalım, umarım dil sınavı zorlaştırılır.

Geri
Yukarı