Din hocası doğu bölgesini barbar yaptı

spinozapsinoza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Evet arkadaşlar bugün din dersinde hoca ünvanını taşıyan kişi Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu barbar, kaba, kavgacı; Batı bölgelerini ise medeni yaptı. Sebebi ise bu tarafların fazla et tüketmesi, batı bölgelerinde ise sebze ile beslenildiği içinmiş. Fakat işin komik yanı ise 2020 yılında en az kadına şiddet vakası yine Doğu Anadolu bölgesinde :) Hiç yok demiyorum elbette her bölgenin çürük elması olur bu taraflardada olduğu gibi fakat işin zoruma giden kısmı bir öğretmenin böyle bir bölgede bunu demesi üstelik din hocası. Bu ülkede neden düzgün hocalar bir elin parmaklarını geçmiyor? Hangi yetki bu kişiye herhangi bir insana hakaret hakkını veriyor?

Malatya Doğu Anadolu bölgesinde ve bu durumda barbar mıyım? Peki, o ne derse o olur zaten. Üzücü bir durum hâlâ böyle konuşma ve ayrımcılıkların olması.

Evet arkadaşlar bugün din dersinde hoca ünvanını taşıyan kişi doğu ve güneydoğu Anadolu'yu barbar, kaba, kavgacı; batı bölgelerini ise medeni yaptı. Sebebi ise bu tarafların fazla et tüketmesi, batı bölgelerinde ise sebze ile beslenildiği içinmiş. Fakat işin komik yanı ise 2020 yılında en az kadına şiddet vakası yine doğu Anadolu bölgesinde :) hiç yok demiyorum elbette her bölgenin çürük elması olur bu taraflarda da olduğu gibi fakat işin zoruma giden kısmı bir öğretmenin böyle bir bölgede bunu demesi üstelik din hocası. Bu ülkede neden düzgün hocalar bir elin parmaklarını geçmiyor? Hangi yetki bu kişiye herhangi bir insana hakaret hakkını veriyor?

Et tüketmek barbarlıksa ben batı yakasında yaşayan bir barbarım arkadaşlar. Çok üzgünüm ama durum tam olarak bu.

Malatya doğu Anadolu bölgesinde ve bu durumda barbar mıyım? Peki, o ne derse o olur zaten. Üzücü bir durum hâlâ böyle konuşma ve ayrımcılıkların olması.

Barbarsınız(!)

Hocanız nereli merak ettim.

Bizim buralı olmadığı kesin :)

Et yiyen birinin barbar olduğunu düşünüyorsa sıkıntı büyük.

Etin buna sebep olduğunu savunuyor. Gerçi konu şöyle açıldı: Her bölge farklı coğrafi özelliklere sahiptir mesela soğuk ülkelerde yaşayanlar beyaz tenlidir falan falan sonra yeme içme alışkanlıkları da bunu etkiler falan dedi. Bir baktık böyle diyor.

Evet arkadaşlar bugün din dersinde hoca ünvanını taşıyan kişi doğu ve güneydoğu Anadolu'yu barbar, kaba, kavgacı; batı bölgelerini ise medeni yaptı. Sebebi ise bu tarafların fazla et tüketmesi, batı bölgelerinde ise sebze ile beslenildiği içinmiş. Fakat işin komik yanı ise 2020 yılında en az kadına şiddet vakası yine doğu Anadolu bölgesinde :) hiç yok demiyorum elbette her bölgenin çürük elması olur bu taraflardada olduğu gibi fakat işin zoruma giden kısmı bir öğretmenin böyle bir bölgede bunu demesi üstelik din hocası. Bu ülkede neden düzgün hocalar bir elin parmaklarını geçmiyor? Hangi yetki bu kişiye herhangi bir insana hakaret hakkını veriyor?

Hocanın her şeyi rezillikte ben en çok "et yemek" kısmına takıldım.
Dayı sen din hocasısın, çocuklara kurban kesmek günah falan demiyorsun herhalde?

Hocanın her şeyi rezillikte ben en çok "et yemek" kısmına takıldım.
Dayı sen din hocasısın, çocuklara kurban kesmek günah falan demiyorsun herhalde?

Gerçi konu şöyle açıldı: Her bölge farklı coğrafi özelliklere sahiptir mesela soğuk ülkelerde yaşayanlar beyaz tenlidir falan falan sonra yeme içme alışkanlıkları da bunu etkiler falan dedi. Bir baktık böyle diyor.

Bunu savunarak söyledi ama yine saçma :)

Geri
Yukarı