Din Kültürü öğretmeni zorla Arapça dua öğretmeye çalışıyor

Boşuna mı oraya Türkçe çeviri eklenmiş? Bir zahmet lütfedip orayı okurlarsa sorun kalmayacak.
Tamam dostum sende yabancı bir eseri okuyacağın vakit anadilinde okuduktan sonra Türkçe özetine bakarsın.
Yahu Arapça dua Türkçe olarak mı ezberlenir?
Din arapçamı? Dediğinize göre Allah Arap milliyetçisi oluyor, Dini anlamadıktan sonra Kur'an'ı ezberlesem ne yazar?
Allaha İnanmıyorsan yada farklı bir dine sahip isen dersten muaf olabiliyorsun.
Bende Müslümanım, din ile bir derdim yok, Benim derdim dini araplaştıranlar ile
Olay aynen şu: Hoca arapça okunuşunu ezberleyin der, okunuşu ezberlersin ve sınıfta okursun olur biter, sadece okunuşu ezberleyeceksin. Bu kadar basit bir şeyi "ben Türkçe ezberlemek istiyorum banane" diye olay çıkartmak gereksiz.
Benim ana dilim Türkçe, ne benim nede dinin arap Yarımadasında konuşulan dil ile alakası yok.
ben de matematik görmek istemiyorum, edebiyatta soru çözmek istemiyorum, tarihte kitap getirmek istemiyorum... Takma bu kadar.
Bahsettiğin dersler benim geleceğimi etkiliyor, Duâları arapça olarak bilip bilmemem ne benim dinimi etkiler nede dersimi.
Dostum müslüman mısın? Müslümansan zaten bunları ezberlemen gerek
Yahu neden neden, hangi Allah'ın kitabında yazıyor bu, ben neden anlamadığım şeyi ezberlemek zorundayım kimse doğru düzgün cevap veremiyor fakat zorundasın diyor.

Yahu neden neden, hangi Allah'ın kitabında yazıyor bu, ben neden anlamadığım şeyi ezberlemek zorundayım kimse doğru düzgün cevap veremiyor fakat zorundasın diyor.
Müslüman mısın? Müslümanlara günde 5 defa namaz kılmak farz ve namazda bu sureler arapça okunur. Bu yüzden ezbere bilmek zorundasın müslümansan. Başka dine inanıyorsan hocaya söyle diyorum. Müslümansan bunları ezberlemek istemiyorum demen bi garip zaten. Fazla boş yapmışsın alt tarafı 2 3 cümle ezberle geç işte. Almanca ingilizce de bizim dilimizde değil git onlara da itiraz etsene.

Bahsettiğin dersler benim geleceğimi etkiliyor, Duâları arapça olarak bilip bilmemem ne benim dinimi etkiler nede dersimi.
Birincisi dinini etkiler, namaz kılarken Arapça okuyorsun.
İkincisi derslerini de etkiler, sınavda soruyorlar çünkü.
Üçüncüsü sayısal seçtim, coğrafya sınavına girmeyeceğim. Peki o zaman ben neden 2 sene coğrafya gördüm? (örnek olarak) TYT'de din sınavı var, kısmen o da geleceğini etkiliyor.

Benim demek istediğim okul bundan ibaret: İstemediğin şeyleri sana zorla yaptırtan; faydalı, zararlı ayırt etmeksizin seni zorlayan ve aksi takdirde sana cezayı kesen bir düzen.

Takma bu kadar diyorum çünkü yapabileceğin bir şey yok. Düzeni değiştiremiyorsan o düzene uyum sağlarsın.

Arapça kutsal bir dil değil.
Arap milleti özellikle o dönemlerde en cahil halk olduğu için onlara geldi zaten.
Anlamadığın şeye kalpten nasıl inanacaksın ki?
Anadiliniz ne ise onunla okuyun tabii eğer Arapça bilmiyorsanız.
Sevap artma-eksilme safsataları tamamıyla yalan.

Duaya gelince ise ezberleyin zaten uzun değil dualar.
Öğretmenin kafası da iyiymiş...

Geri
Yukarı