Dinler ve inanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinler akıllı insanların aptal insanları kullanması amacıyla ortaya çıkmıştır.
Kutsal kitaplar denen tüm kitaplar çelişkiler ve yalanlarla doludur.

Yakup Deniz denen bir abimiz var kanalında tüm bunları paylaşıyor.
Belki ilgini çeker diye link bırakıyorum.

Şunu unutma insanları yönetebilmen için onların korkularından faydalanman gerekiyor.
Şunu yaparsan cehennemde yanarsın gibi. Napalım dinin gereklerini yapalım. Bak bu dinine bağlı bundan zarar gelmez gibi. Ama zeki inanlar her zaman bunu kullanmıştır.

Zaten ülkemizde olan bu değil mi :)

@painkiller Bu Laureyi eski konulardan hatırlaman gerek, kendini yorma.

Bu konuda ona gereken cevaplari vermiştik.

Bende bir ara bunları çok düşündüm ve araştırdım. Ve sonunda bir tanrının var olduğuna inandım çünkü bu kadar kusursuz ve düzen içinde olan kainat, doğadaki olağanüstü uyum çıplak gözle dahi açıkça görülürken, bu dengenin tesadüfen veya başıboş meydana geldiği nasıl düşünülebilir?
Zerre araştırmamışsın hala dolanip dolaşıp aynı safsataları söylüyorsun sana kaç defa anlattik hala düzen diyorsun bir kendini güncelle be adam düşünmek zor değil.

Eğer baştan Allah'a inanıp Kitabın değiştirilmesinden şüphe ediyorsan, Cenab-ı Hakk Kur’an’ı koruyacağını şöyle vaat etmiştir: “Doğrusu Kitabı biz indirdik, onun koruyucusu elbette biziz..” (Hicr, 9) Bu ayet dışında onu düşünemezsin ki şüphe edersen de tanrıdan şüphe ediyorsun demektir
Tevrat ve Incil de aynı şeyi diyor ama onlar değiştirilmiş diyorsunuz. Tevrat ve Incil'i niye korumadi o zaman?

İlla materyalist akımı yermeye gerek yok, fizik kanunlarını okumak yeterlidir diye düşünüyorum. Bu arada herkese iyi geceler, iyi uykular.

Tevrat ve Incil de aynı şeyi diyor ama onlar değiştirilmiş diyorsunuz. Tevrat ve Incil'i niye korumadi o zaman?
@BERWAR işte yanlış olan nokta bu. İncil değiştirildi, İncil tanrının gönderdiği halde değil diyor herkes. Peki Kur'an ne kadar saf ve bozulmamış halde kalabilir? Aynı coğrafya, aynı insan yapısı, aynı ekolojik ortam... e peki bir Kur'an'a mı koruma sağlandı? Bu sefer Hristiyan adam öbür dünyada "Biz ağaç kovuğundan mı çıktık bu ne ayrımcılık!" demez mi:)

İnsanlar tarafından çıkarlara göre değiştirildiği için yeni din ve yeni kitap gönderilmiştir. İncil de zamanında kutsal kitaptı. Daha sonra insanlar değiştirince hak dinden çıktı. Son gelen Kuran'ın ise değiştirilmediği kabul ediliyor ve korunduğu iddia ediliyor. İslam inancına göre böyledir. Yani zamanındaki hak din Hristiyanlık da İncil de İslam ve Kuran gibiydi. Her şey değiştirdikleri için başa sardı gibi düşünebilirsin.

Sen diyeceksin ki şimdi nereden biliyorsun Kuran'ın değiştirilmediğini. Bilmiyorum. İnandığım yapı bu şekilde. Her şeyi bilemeyiz veya şahit olamayız değil mi?

Zerre araştırmamışsın hala dolanip dolaşıp aynı safsataları söylüyorsun sana kaç defa anlattik hala düzen diyorsun bir kendini güncelle be adam düşünmek zor değil.

Kendine gel yazı yazım biçimine dikkat. Ben genellikle işyerinde boş olduğumda siteye giriyorum o günde işteyken girmiştim. Tekrar girdiğimde konunun kapatıldığını görüp mesajları okumadım. İyi özet geçtiniz sizin gibi muamele gösteren bir kişiyi dikkate almamamı gösterdiniz.

Son düzenleme:

Bu kadar kusursuz düzen ne hikmetse bir sürü aşamadan sonra oluşuor, bir sürü ara formlar, zamanla adaptasyon sağlayamayan canlıların neslinin tükenmesi, adaptasyon sağlayanların ise her yeni nesilde artık işlevselliğini kaybeden uzuvların ve organlarının kaybolması, günümüzde bile farklı bölge ve iklimde yaşayan aynı türden gelen canlıların birbirleri arasında farklılıkları olması, insanda bile apandist ve yirmilik dişlerin işlevsilliğini zamanla kaybetmesi.. hiç bunlar neden oldu acaba diye düşünmeden bir yaratıcıya yüklemek en kolay iş tabi.. velev ki bir yaratıcı varsa bunu da dine bağlamak direkt ayrı bir komik.

Sen diyeceksin ki şimdi nereden biliyorsun Kuran'ın değiştirilmediğini. Bilmiyorum. İnandığım yapı bu şekilde. Her şeyi bilemeyiz veya şahit olamayız değil mi?
Bir kere Kuranın içeriğini bilmiyorsun. Ikincisi şimdiki Kuran 10.yüzyila ait. Kaç defa Kuranin diğer dinlerde kopyalama yaptığını bunları da deliller eşliğinde yazdık hala görmenize rağmen yine dolaşıp ayni yere geliyoruz. Kurani koruyan Incil ve Tevrat kitaplarını korurdu madem bu iki kitapta korunduğunu iddaa ediyor.

İnsanlar tarafından çıkarlara göre değiştirildiği için yeni din ve yeni kitap gönderilmiştir. İncil de zamanında hak dindi. Daha sonra insanlar değiştirince hak dinden çıktı. Son gelen Kuran'ın ise değiştirilmediği kabul ediliyor ve korunduğu iddia ediliyor. İslam inancına göre böyledir. Yani zamanındaki hak din Hristiyanlık da İncil de İslam ve Kuran gibiydi. Her şey değiştirdikleri için başa sardı gibi düşünebilirsin.
Başa sarsa diğer kitaplardan kopyalama yapmaz özgün olur Kuran böyle değil. Muhammed de çıkari gereği kendine göre ayet uydurmuştur. Ahzab 37 buna bakabilirsin nasil da evlatliginin karısıni boşayıp onla evlenmiş görebilirsin. Aynı şekilde Ahzab 53 misafir kovalayan Tanri olmaz.
Bu kitaplar değiştirilse değiştirilmese içindeki şeylerin bilimsel bir yanı yok maalesef.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı