Çözüldü Dinoraptzor virüsü nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SelahattinB

Hectopat
Daha fazla  
Dün fark ettiğim bir olaydır kendisi, düne kadar otomatik çalışıp reklam açmıyordu herhangi bir şey.

Dinoraptzor.org diye bir web sitesi açıyor cmd ile bilgisayar başlangıcında otomatik olarak Google Chrome (varsayılan tarayıcı) ile açılıyor. Kayıt defterinden aradıktan sonra buldum ve sildim. Fakat 10-15 dakika sonra tekrar geldi. Bunu nasıl kaldırabilirim kalıcı olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk olarak zamanlanmış görevlerdeki şeyleri temizleyin ve temiz önyükleme yapıp sistemi yeniden başlatın. Sonrasında ise aktif zararlı varsa durdurması için Rkill ile zararlıları inaktif hale getirin ve AdwCleaner ve Comodo Hijack Cleaner ile sistemi taradıktan sonra Zemana AntiMalware ile taratın.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

Comodo Hijack Cleaner ile Tarayıcı Zararlıları Temizliği

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Yukarıdakileri yaptıktan sonra komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
ipconfig /flushdns

ENTER

Kod:
ipconfig /release

ENTER

Kod:
ipconfig /renew

ENTER

Eğer sorununuz hâlâ çözülmezse imzamdan rapor 1 ve 2 paylaşın inceleyelim.
Sadece regeditten kaldırma işlemi gerçekten işe yaramıyormuş bir süre görmedim düzeldi sandım fakat tekrar çıktı demek ki tam bir temizlik sağlanmıyor sadece virüsün bir etkisini ortadan kaldırıyoruz.

Çalıştır > regedit > hkey_current_user > software > Microsoft > Windows > current version > run (run'ı bulamazsan pushnotifications'ı dallarına ayır.
Sağ taraftaki bölmede bilgisayarının adı yazar muhtemelen cmd.exe c/start www.dioraptzor.org yazar onu sil ya da değiştir.

Hocam tebrik ederim çözüldü. Diğer yöntemlere gerek bile kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı