Direksiyon sınavı zor mu?

Kanka ben açıkçası tek seferde geçtim sınavdan. Hem rotayı ezberledim hem de park yerlerine zorlanmadan girme yöntemini. Ben ilk defa kursta öğrendim, öğreten hiç olmadı ve çok kolay bir şey olduğunu temin ederim. Stres yapmazsan çok kolay bir şekilde geçersin. Tabii bunda hocanın veya hocaların ne kadar iyi öğrettiği önemli. Kimisi kursiyerden panik kimisi sanki hiçbir şey yokmuş gibi bacak üstüne atıp oyun oynuyorlar yani burada kursiyere güvenen hocalar önemli. Ben şanslıydım hocam çok iyiydi korkumu kırmamda ve öz güvenimi arttırmama yardımcı oldu ve ayrıca şehirden şehirede sınavın kolaylığı değişiklik gösterebilir. Benim yaşadığım yerde trafik çok sıkıntılı ve ona rağmen kolayca geçtim.

Kullanmayı biliyorsan tek atarsın. Bende 5 7 arasıydı ders sayısı. Bir buçuk saat sürüyordu tek ders.
Anlamadığım nokta niye mesajımı beğenmediniz onu anlamadım.

Direksiyon sınavinda mesele yokta yazılı sınavda kalanlar kalıyor tavsiyem internette devletin hazırladığı denemeleri sık sıkçöz kendini değerlendir kolaylıkla geçersin.
Yazılı sınavı geçtim hocam tekte.

Rotayı ezberlerseniz çok kolaylaşıyor.

Ezberden kastım rotanın kusurları.

Rotayı tarif ederler zaten hocam sanırım.

Kanka ben açıkçası tek seferde geçtim sınavdan. Hem rotayı ezberledim hem de park yerlerine zorlanmadan girme yöntemini. Ben ilk defa kursta öğrendim, öğreten hiç olmadı ve çok kolay bir şey olduğunu temin ederim. Stres yapmazsan çok kolay bir şekilde geçersin. Tabii bunda hocanın veya hocaların ne kadar iyi öğrettiği önemli. Kimisi kursiyerden panik kimisi sanki hiçbir şey yokmuş gibi bacak üstüne atıp oyun oynuyorlar yani burada kursiyere güvenen hocalar önemli. Ben şanslıydım hocam çok iyiydi korkumu kırmamda ve öz güvenimi arttırmama yardımcı oldu ve ayrıca şehirden şehirede sınavın kolaylığı değişiklik gösterebilir. Benim yaşadığım yerde trafik çok sıkıntılı ve ona rağmen kolayca geçtim.
Rica etsek yolu tarif ederler değil mi hocam ezber şart değil.

Son düzenleme:

Rotayı ezberlemekten yana bir sorunum yok. Tek sıkıntım derslerden izlenimime göre paralel park olacak onu da çözerim diye ümit ediyorum. Birde derslerde sürdüğüm araç Hyundai i10 debriyajı bayağı bir yukarda kavrıyor o da ciddi bir sorun fakat halledebilirim.

Tek sıkıntım derslerden izlenimime göre paralel park olacak onu da çözerim diye ümit ediyorum.
Benim yaptığım paralel park alanı arkaya doğru hafif yokuştu. O yüzden park ederken gazlamam gerekmiyordu.

Özellikle "şu dubayı görünce direksiyonu çevir" tarzda ezberledim ve biraz pratik yapınca harika oldu.

Benim yaptığım paralel park alanı arkaya doğru hafif yokuştu. O yüzden park ederken gazlamam gerekmiyordu.

Özellikle "şu dubayı görünce direksiyonu çevir" tarzda ezberledim ve biraz pratik yapınca harika oldu.
Hocam İstanbul'un neresinde aldınız ehliyeti ayıptır sorması? Arkaya doğru rampa dediğiniz için bana Hekimbaşı sınav güzergahını anımsattı biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı