Discord'da tehdit ediliyorum

Kart bilgilerinin ele geçirilmesi için telepati yolu kullanılmadığına göre karşı tarafın oltaya düşürülmesi lazım. Eğer konu sahibine RAT virüsü göndermeyi başardılarsa o zaman polise gitmesi lazım.
Konu sadece kredi kartı da değil. Tehdit suçtur. Polise giderse, böyle zorbalara karşı gelmiş olur.

Damgana ihtiyaç yok. Adamlar kredi kartından alışveriş yaparız vs demiş. Polise gitmesin de ne yapsın? Mahkeme ile uğraşmasın da ne yapsın? Suç bu suç.
Hocam kartın önlü arkalı fotoğrafı olmadan ya da kaylogger vs. kullanmadan bulmaları pek kolay değil. Tabi ki yapan var. Yapılır. Ama o insanların bu kadar uğraşacaklarını ya da o kadar bilgili olduklarını sanmıyorum. Bana sorarsanız yaşları çok da büyük değildir. Bu tarz insanlar hep bi ün salma ve hep bi saygı duyulma kendisinden korkutma çabasında. Çözebilmiş değilim. Polisle falan uğraşmaya gerek yok. Zaten hesaplarını kapatırsa discord ağlarlar büyük ihtimal. Arkadaşda nickini değiştirirse bir daha bulamazlar. Umarım telefon numaranı veren arkadaşıyla da bir daha konuşmaz arkadaş.

Konu sadece kredi kartı da değil. Tehdit suçtur. Polise giderse, böyle zorbalara karşı gelmiş olur.
Hocam yukarıda da dediğim gibi yaşları küçüktür. Büyük ihtimal zaten dava falan derse de eğer dalga geçtiğini düşünürler. Eğer arkadaş polise giderse bir daha böyle bir işe karışacaklarını sanmıyorum.

8-9 ay önce birisi tarafından numaram, adresim vs. bulundu ve şimdi de bu şekilde korkutuluyorum. Yok senin ailenin kartlarını buluruz, polis bir şey yapamaz. Discord'un politikası yok, üzerine çalıntı karttan alışveriş yaparız vs diyorlar. Dava açarım dediğimde evine polis gelip. Her yeri dağıtır, çalıntı kart senin üstüne olunca devlet seni korumaz vs diyorlar. Bana biraz bilgi verir misiniz? (Numaramı eski arkadaşım atmış adresim de sadece şehir olarak biliniyor ama isimden ve doğum yılımdan bilgilerimi bulabilirler.)

Kartı falan bulamazlar. İsmini soyismini mernise yazıp bilgilerini bulmuşlar. Gerisini yapamazlar. Başkalarının kartlarından adresininize bir şeyler yollarlar maksimum. Senin yapman gereken önce ne olur ne olmaz diye modemini resetlemek ve sakin kalmak. Bunları yapanların yaşları maksimum 12-13. Zamanında bana da çok kez yapıldı. Eğer bir sorun oluyorsa polise isimsiz ihbar edip ekran görüntüsünü onlara at. Yapmayı bırakırlar. Devam ederlerse de doğrudan polise git.

Açık kullanarak hesaba kayıtlı bilgileri bulanı gördüm, Spotify hesabından ailesinin fotoğraflarından tut T.C. kimliğine kadar her şeyini bulan gördüm ama hala devam ediyorlar polisin bununla ilgileneceğini sanmam.

Hocam kartın önlü arkalı fotoğrafı olmadan ya da kaylogger vs. kullanmadan bulmaları pek kolay değil. Tabii ki yapan var. Yapılır. Ama o insanların bu kadar uğraşacaklarını ya da o kadar bilgili olduklarını sanmıyorum. Bana sorarsanız yaşları çok da büyük değildir. Bu tarz insanlar hep bir ün salma ve hep bir saygı duyulma kendisinden korkutma çabasında. Çözebilmiş değilim. Polisle falan uğraşmaya gerek yok. Zaten hesaplarını kapatırsa Discord ağlarlar büyük ihtimal. Arkadaşda nickini değiştirirse bir daha bulamazlar. Umarım telefon numaranı veren arkadaşıyla da bir daha konuşmaz arkadaş.

Hocam yukarıda da dediğim gibi yaşları küçüktür. Büyük ihtimal zaten dava falan derse de eğer dalga geçtiğini düşünürler. Eğer arkadaş polise giderse bir daha böyle bir işe karışacaklarını sanmıyorum.

Sanırım ki arkadaşın bilgilerini Mernis'den bulmuşlardır. Ad soyad doğum tarihi ve nereli olduğunu bilmek yetiyor zaten onlar için.

Sanırım ki arkadaşın bilgilerini Mernis'den bulmuşlardır. Ad soyad doğum tarihi ve nereli olduğunu bilmek yetiyor zaten onlar için.
Evet hocam il ilçe ad soyad da yeterli. Fakat bir şey olacağını sanmıyorum. En fazla ne yapabilirler ki allah aşkına. Şirket açarlar falan diyenler var fakat şirket açmak o kadar basit de değil. Kredi çekerler diyenler cidden çok fazla bilgi kirlilği var bu konuda.

Hocam selam,

Hiçbir şey olmaz boş tehditler merak etmeyin. Hatta direkt gidip hemen şikayet edebilirsiniz.
Bulunurlarsa neye uğradıklarını şaşırırlar :)

sana yazdıklarını ss al. eğer şikayette bulunursan onların başı ağrır çünkü discord her şeyin verisini tutuyor. discord un politikası yok falan hikaye. kullandığın pc den yazdığın mesajlara kadar bütün logları topluyor. uğraşırsan eğer mahkemeye kadar götürürsün işi. sana gönderdikleri hiçbir şeyi indirme veya linke tıklama yeter. onun dışında hiç bir şey yapamazlar. kredi kartı bilgisi falan hikaye bunlar. hatta link at, ben tc mi veriyim benim kartımı bulsunlar bekliyorum. zaten akıllı biri olsa bunları tehdit amaçlı sana söylemez. eğer için rahat edecekse şüphelendiğin hesaplarının şifresini falan değiştirebilirsin.

Geri
Yukarı