Çözüldü Discord'dan atılan linkten virüs çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rhodaminepe

Femtopat
Birisi bana Discord'dan link attı tıkladım çerezleri kabul ettim. Jump Scare çıktı ama bir serverda sordum IP loger var dediler. Korkuyorum bir şey olur mu?

1643742057005.png

Çözüm
ip sabit mi nerden bakarım yoksa sabit ip olsa bile değişirmi ip
Statik IP hizmeti kullanıyorsanız değişmez. What is my IP yazarsanız Google'a şimdiki IP adresinizi gösterir. Bu adresi bir kenara yazın. Modemi kapatıp 5 dk sonra takın. Ardından yine What is my IP address yazın ve çıkan adresi karşılaştırın. Eğer farklıysa değişmiştir.
ip sabit mi nerden bakarım yoksa sabit ip olsa bile değişirmi ip
Statik IP hizmeti kullanıyorsanız değişmez. What is my IP yazarsanız Google'a şimdiki IP adresinizi gösterir. Bu adresi bir kenara yazın. Modemi kapatıp 5 dk sonra takın. Ardından yine What is my IP address yazın ve çıkan adresi karşılaştırın. Eğer farklıysa değişmiştir.

Çözüm
Sağ olun artık zaten güvenilir olduğu anlaşıldı tarama yaptım VirusTotal'de baktım bir şey yoktu zaten olsa olurdu artık herkese tekrardan teşekkür ederim yardımlarınız için

beyler ip değişti what is my ip yazdıydım modemi aç kapa yaptım değişmiş ztn artık bişi olmaz sanırım teşekkürler

Değişmiş baktım
Hocam linke girme riskine girmek istemiyorum virüs korkum fazla varda ne jumpscaresi çıkıyor söyleyebilir misiniz?

Jeff the Killer jump Scar'e si çıkıyor eğer gircekseniz sesi kısmanı öneririm :D

Birisi bana Discord'dan link attı tıkladım çerezleri kabul ettim. Jump Scare çıktı ama bir serverda sordum IP loger var dediler. Korkuyorum bir şey olur mu?

Eki Görüntüle 1291739

Virüs bulaşma ihtimali var. Discord'da link gizleme methodu var, o method sayesinde linki gizleyip IP Logger vs. ekleyebilir.

Geri
Yukarı