Çözüldü Discord'dan atılan linkten virüs çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rhodaminepe

Femtopat
Birisi bana Discord'dan link attı tıkladım çerezleri kabul ettim. Jump Scare çıktı ama bir serverda sordum IP loger var dediler. Korkuyorum bir şey olur mu?

1643742057005.png

Çözüm
ip sabit mi nerden bakarım yoksa sabit ip olsa bile değişirmi ip
Statik IP hizmeti kullanıyorsanız değişmez. What is my IP yazarsanız Google'a şimdiki IP adresinizi gösterir. Bu adresi bir kenara yazın. Modemi kapatıp 5 dk sonra takın. Ardından yine What is my IP address yazın ve çıkan adresi karşılaştırın. Eğer farklıysa değişmiştir.
Atılan site gerçek değil. Denildiği gibi IP'niz ellerine geçmiş olabilir. Bunu genelde modemi kapatıp tekrar açmak çözebiliyor. Bunu yaptığınızda IP'niz değişebilir.

Bir şey olacağını zannetmiyorum. Ben küçükken bana çok fazla jump scare atıyorlardı. Yavaş yavaş sitelerin doğru uzantılarını öğrenmeye başlıyorsun ve fark ediyorsun. Dikkat etmeye özen göster. discord.gg ile disc0rd.gg gibi aşırı fazla belli olan şeyler bile boşluğuna gelebiliyor. Kesinlikle güvenli olmayan kaynaklardan hiçbir şey indirme. Ne olursa olsun.

@468409 Evet, ona dikkat etmedim. Hatalı mesajı düzelteceğim, dikkatiniz için ayrıyeten teşekkürler 👍

PnrtScr değil PrntScr olması gerekiyor. R ve N çok fark edilmiyor. Zamanla alışacaksınız :D

Geri
Yukarı