Çözüldü Discord'dan atılan linkten virüs çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rhodaminepe

Femtopat
Birisi bana Discord'dan link attı tıkladım çerezleri kabul ettim. Jump Scare çıktı ama bir serverda sordum IP loger var dediler. Korkuyorum bir şey olur mu?

1643742057005.png

Çözüm
ip sabit mi nerden bakarım yoksa sabit ip olsa bile değişirmi ip
Statik IP hizmeti kullanıyorsanız değişmez. What is my IP yazarsanız Google'a şimdiki IP adresinizi gösterir. Bu adresi bir kenara yazın. Modemi kapatıp 5 dk sonra takın. Ardından yine What is my IP address yazın ve çıkan adresi karşılaştırın. Eğer farklıysa değişmiştir.
Kanka olmaz diye linki google yazdım korkudan kulaklığı fırlattım arkadaşlar yapmayın böyle şeyler kalbim yerinden çıktı aklım gitti.
Jumpscare yiyeceğimi bildiğim halde bu mesajını görüp girdim ve o sahneyi gördüm. Kalbim çok acıdı bir anlığına.

Bir şey indirmez ise virüs girmemiştir.

Yok indirmedi
VirusTotal'de baktım linke bir şey yoktu ve tarama yaptım gene bir şey olmadı IP nasıl değişceğim yardım ederseniz kral olur şu ana kadar bir şey olmadı siteden falan zaten olsa hepimize olurdu 5 kişi tıkladı Ark'lar falan
Jumpscare yiyeceğimi bildiğim halde bu mesajını görüp girdim ve o sahneyi gördüm. Kalbim çok acıdı bir anlığına.
yani link güvenilirmi ztn tarama fln yaptığımda bişi yoktu virüs totaldede baktımda bişi yoktu
Kanka olmaz diye linki Google yazdım korkudan kulaklığı fırlattım arkadaşlar yapmayın böyle şeyler kalbim yerinden çıktı aklım gitti.

Eskiden bana da olmuştu ya arkadaşlara falan hep atardım proje yaptım bakın diye
Bir şey indirmez ise virüs girmemiştir.
indirmedide bilgilerimin çalınmasından korktum

Son düzenleme:
Yok indirmedi
VirusTotal'de baktım linke bir şey yoktu ve tarama yaptım gene bir şey olmadı IP nasıl değişceğim yardım ederseniz kral olur şu ana kadar bir şey olmadı siteden falan zaten olsa hepimize olurdu 5 kişi tıkladı Ark'lar falan

yani link güvenilirmi ztn tarama fln yaptığımda bişi yoktu virüs totaldede baktımda bişi yoktu

Eskiden bana da olmuştu ya arkadaşlara falan hep atardım proje yaptım bakın diye

indirmedide bilgilerimin çalınmasından korktum
Linkte birşey yok sadece jumpscare var. O da seni korkutmak için.

Geri
Yukarı