Discord'dan ban yemek

• Konuyu başlatan AytugK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 882

AytugK

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600x
Asus Tuf Rtx 4070Ti
16GB(1x16GB) 5600MHz Ram
Windows 11 Pro
Evet bugün Discord'dan 2. ban yiyişim ve o kadar para harcadığım hesaplardı, ikisi de yeni gelen hareketli profil efektlerinden bir sürü aldım ve şu anda tekrardan ban yemiş bulunmaktayım. Hesabım devre dışı bırakıldı. Daha 2 gün önce harcadığım paralar Nitro'lar sunucu levelleri her şey tekrar gitmiş bulunmakta ve Discord desteği maalesef ki aşırı kötü. Yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
IObit unistaller gibi programlar ile discordu tamamiyle kaldır. IP Adresini değiş ve hangi tarayıcıyı kullanıyorsan yeni profil açarak hesabı oluştur. Discord'un setup dosyasını sitesinden tekrar indir kur ve sonrasında giriş yap. Herhangi bir illegal söz konusu olmamalı en ufak şikayette hesabın gümleniyor.

Ban sebebi nedir?
Pek bir şey değişmez. Bizzat başıma geldiğinden diyorum hiç bir suçun olmasa bile ban atıyorlar ve ilgilenmiyorlar. Benim binlerce lira değerindeki hesabımı(gerçekten binlerce lira değerinde) sildiler. Sebebide kredi kartı hırsızlığı. Fakat tabii ki ortada öyle bir şey yok. Bir sunucuda yönetici iznim var diye ve sunucuda kredi kartı hırsızlığı dönüyor diye(yok öyle bir şey :D) sunucuyu kapattıklarında benim hesabımıda kapatmışlar. Sunucuda yönetici iznim olmasının sebebide sunucunun botlarını kodluyor olmamdı. Ne yazık ki Discord yetkilileri hiç bir mesajıma geri dönmedi, hazır cevaplar gönderdiler. Kurtuluşu yok. Discord böyle bir yer. Çok değerli bir hesabın varsa satıp kaçacaksın. Para yatırmayacaksın.

IObit unistaller gibi programlar ile discordu tamamiyle kaldır. IP Adresini değiş ve hangi tarayıcıyı kullanıyorsan yeni profil açarak hesabı oluştur. Discord'un setup dosyasını sitesinden tekrar indir kur ve sonrasında giriş yap. Herhangi bir illegal söz konusu olmamalı en ufak şikayette hesabın gümleniyor.
Bu kadar zahmete girmeye gerek yok. Discord yeni hesap açtığınızda yeni hesabınızı yasaklamaz yada bulmakla uğraşmaz. Kelimelerinize dikkat edip olmamanız gereken sunucularda bulunmazsanız çok bir sorun yaşamazsınız. @AytugK

Pek bir şey değişmez. Bizzat başıma geldiğinden diyorum hiç bir suçun olmasa bile ban atıyorlar ve ilgilenmiyorlar. Benim binlerce lira değerindeki hesabımı(gerçekten binlerce lira değerinde) sildiler. Sebebide kredi kartı hırsızlığı. Fakat tabii ki ortada öyle bir şey yok. Bir sunucuda yönetici iznim var diye ve sunucuda kredi kartı hırsızlığı dönüyor diye(yok öyle bir şey :D) sunucuyu kapattıklarında benim hesabımıda kapatmışlar. Sunucuda yönetici iznim olmasının sebebide sunucunun botlarını kodluyor olmamdı. Ne yazık ki Discord yetkilileri hiç bir mesajıma geri dönmedi, hazır cevaplar gönderdiler. Kurtuluşu yok. Discord böyle bir yer. Çok değerli bir hesabın varsa satıp kaçacaksın. Para yatırmayacaksın.

Bu kadar zahmete girmeye gerek yok. Discord yeni hesap açtığınızda yeni hesabınızı yasaklamaz yada bulmakla uğraşmaz. Kelimelerinize dikkat edip olmamanız gereken sunucularda bulunmazsanız çok bir sorun yaşamazsınız. @AytugK
Seni çok iyi anlayabiliyorum. Erken dönem destekçisi rozeti+ Developer rozeti + 1.5 senelik boost rozetli hesabım sırf bir sunucuda yt iznim var diye kapanmıştı. Hala unutamıyorum..

Valla bende öyle düşünüyordum ama yeni hesabımada yasağı koydular üstelik hiçbir sunucuda olmadığım halde tertemiz bir hesaptan. Artık ister istemez bu adımları uyguluyorum.

7 yıldır tek bir Discord hesabı kullanıyorum ve hala nedensizce, hiç bir şey yapmadan ban yiyeni görmedim Bulunmaman gereken bir sunucuda bulunman gibi illa ki bir sebepten ban yiyebiliyorsun. Dikkat etmek gerek. Özel birisi değilim ama her türlü ticket'ıma ki bazen en ufak saçma sorularım bile oluyor onlara dahi saatler içerisinde cevap veriliyor. Bazen ben özelmiyim diyorum konuları gördükçe :D

hiç bir şey yapmadan ban yiyeni görmedim
İnanın bana size yalan söylemek için bir niyetim yok. Kendi tecrübemden örnek verdim. Sırf bi sunucuda iznin var diye hesap kapatıyorlar.. çok acemice. Sanki her yetkisi olan sunucudaki her işe bakıyormuşta kredi kartı hırsızlığı yapılması onun suçuymuş. Komik olanda hiç öyle bir şeyin yaşanmaması yani. Adamlar sırf keyfine sunucu kapatıyor :D

Developer rozeti + 1.5 senelik boost rozetli hesabım sırf bir sunucuda yt iznim var diye kapanmıştı.
Benimde aynı şekil. Kapanmasına üzüldüm o ayrı konu. Üstüne birde kapandıktan 1 ay sonra eğer hesap kapanmasaydı hata avcısı rozeti alacağımı öğrendiğimde dahada üzülmüştüm. Gerçekten o gün bugündür rozet mozet dinlemem 24 piksel bir resim çokta tın.

İnanın bana size yalan söylemek için bir niyetim yok. Kendi tecrübemden örnek verdim. Sırf bi sunucuda iznin var diye hesap kapatıyorlar.. çok acemice. Sanki her yetkisi olan sunucudaki her işe bakıyormuşta kredi kartı hırsızlığı yapılması onun suçuymuş. Komik olanda hiç öyle bir şeyin yaşanmaması yani. Adamlar sırf keyfine sunucu kapatıyor :D

Benimde aynı şekil. Kapanmasına üzüldüm o ayrı konu. Üstüne birde kapandıktan 1 ay sonra eğer hesap kapanmasaydı hata avcısı rozeti alacağımı öğrendiğimde dahada üzülmüştüm. Gerçekten o gün bugündür rozet mozet dinlemem 24 piksel bir resim çokta tın.
Yalan söylüyorsunuz demiyorum zaten. Size yalan söylüyorsunuz demeye de hakkım yok. Sadece kendimden örnek vererek hani yalan değil de kendimce inanamadığımı belirttim. şaşırma olarak diyelim daha net olur :D Girilen sunuculara dikkat edilirse hiç bir sorun olmuyor. 7 yıldır en az 70+ sunucuda duruyorum daha bir şey olmadı.

Malesef yatırdığın ücretin onlar için pekte bir anlamı yok.Banı veriyorlar umurlarında bile olmuyorsunuz.Destek ekibine koyulan insanların biraz daha duyarlı kişiler olması gerektiğini düşünüyorum.Riot ekibinin binlerce TL yükleyen playerleri Süresiz banladığı ve mağdur ettiği gibi Discortta aynı yoldan gidiyor maalesef.Çok fazla kullanıcı mağdur edildi.Bu durum gerçekten ironik ve üzücü.Her kurumda Yönetim ekibinin tarafsız ve izleyici durumunda kalması gerektiğini düşünüyorum.Her platformda.

Geri
Yukarı