Disiplin anınız var mı?

Yıl 2002 ben Anadolu lisesi hazılık sınıfındayım. Annem ve babam şehir dışına çıkınca ben okulu cuma gün astım yattım evde, yedim içtim oh. Pazartesi müdür yardımcısı çağırdı gittim odasına üç kişi daha ayakta bekliyor. Bir tanesi benim hemşehrim Ispartalı ve diğer iki arkadaş da Afyon'un ismini hatırlamadığım aynı köyünden. Müdür yadımcısı "siz cuma günü okuldan kaçıp 2 Ispartalı, 2... Köylüsü ortak olup okey oynamayı mı gittiniz?" dedi. "yok hocam ben okula hiç gelmedim, evdeydim ne okeyi" falan filan diyerek daha anlatmaya devam ederken bir tokat yedim beynim zonkladı. "hocam vallahi ben okula hiç gelmedim ve okey oynamaya da gitmedim" dedim ve üstüne bir tane daha güzel bir tokat. Oda çok büyük iki müdür yardımcısı aynı oda da. Benim hoşlandığım kız ve birkaç arkadaşı da oda da fotokopi çekiyorlar. Ben ise yalan söylemeyip evdeydim, gitmedim bu zibidilerle diyerek kıza ne kadar düzgün bir insan olduğumu kanıtlayacağım, derken üçünçü tokat geldi "yalan söyleme bana" diyerek bağırdı müdür yardımcısı. İlk üç arkadaş farklı yalanlarla adamı iyice kızdırmışlar ve sevgili hocamız yalanları patlatarak doğrulara ulaşmış ve kızgın bir şekilde kendince okeyin dördüncüsünü bulmuş o da benim. Baktım durmayacak bir tokat daha gelecek, evet hocam gittim dedim. 5 parti oynadık 3 parti ve hesap bunlarda kaldı dedim. "işte böyle adama doğruları söyletirler" dedi ve bir tane daha tokat attı. Allah razı olsun çok iyi bir eğitimciydi. Şimdi düşününce keşke disipline verseydi diyorum.

Bir arkadaşla teke tek kavga etmiştim. O günün akşamı birkaç arkadaş Whatsapp grubu kurup, kavga ettiğim kişiyi de gruba almışlar. Tehdit içeren bayağı mesaj vardı, dolayısıyla kavga ertesi gün de devam etti. Bu sefer kavga bayağı kalabalık oldu. Müdür yardımcımız o kalabalığı görünce direkt müdahale etti, kaçmaya çalışsak da yakalandık. 7 - 8 kişiyi aldı odasına (ben de o kişilerden biriydim). Bayağı hakaret etti, durumu ailelerimize haber verdi, Whatsapp mesajlarını okudu. Arkadaşın şikayetçi olması durumunda iş polise taşınacaktı. Neyse ki kavga ettiğim adam delikanlı adamdır, problemi kendi aramızda çözdük. Şikayetçi olmadı, o sayede kurtulduk.

En saçması ortaokulda iken derste test çözmediğim için disipline gitmek olmuştu, müdür yardımcısına; "bana küfretti demiş" dümenci. Bir de sınıfa döndüğümde pişkin pişkin sırıtarak "ne oldu orada, ne konuştunuz?" diye sormuştu.

Ondan sonra lisede sakaldan dilekçem vardı.
Bir ara lisede sınıfta kavga çıkmıştı, kimse müdahele etmeyince de kadın öğretmen ayırmaya çalışırken nasibini almıştı. 😂

3. sınıftayken nefret ettiğim öğretmenim sırf bizden haz etmiyor diye ben ve 2 arkadaşımı, sadece ufak tefek yaramazlık yapıyoruz diye disipline yollamıştı. Ha bir şey olmadı orası ayrı zaten müdür yardımcısı da biliyordu sorunlu tip olmadığımızı.

Lisede 9. sınıflarla kart oynuyoduk. Birisi küfür etti bizim arkadaşa takılmak amaçlı. Kimi duydu bunu kimi ve arkadaşta duymadı. Gece gidip odalarını basmıştık racon kesmek için :D sonra savunma yazdık tabii.

Öğretmenle dalga geçerken müdüre yakalandık disiplin yiyecektik fakat araya pandem girdi.. Öğretmen 5 ay sonra vefat etti otobüs kazası .

Yeni konular

Geri
Yukarı