Disiplin anınız var mı?

Okulda kendi getirdiğimiz topları şişirmek için küçük bir el pompası getirmiştim. Nöbetçi öğretmen de biraz gıcıktı, nasıl gördüyse artık çantamda bir şekilde fark etmiş. Birisine vururmuşum bahanesiyle disipline göndermişti. İşin garibi sınıfta yanında sürekli maket bıçağı taşıyan birileri vardı. El pompasının bıçaktan nasıl daha tehlikeli olduğunu anlamadım. Sadece pompa meçhule karıştı. Onun dışında sorun olmadı.
El pompası ne acaba?

Ceza aldınız mı?
Hayır. Zaten boyu elimden dirseğime kadar bile gelmiyordu. O yüzden müdür yardımcısı da çok umursamadı. Sadece pompayı aldı. Kitapla vursanız daha çok hasar verir.

Disiplin yemedim ama yaklaşmıştım. 6. sınıfta sen git dolabın arkasındaki boşluğa birtakım resim çiz, onu da müdür yardımcısı görsün. Adam sınıfa gelip kim yaptı diye sormuştu, sonra bilgisi olan teneffüste gelsin diyerek gitti. Sınıfta hiç sevmediğim bir eleman vardı, çizerken de yanımda duruyordu o. Gitmiş söylemiş işte. Sonraki ders nöbetçi gelip aldı beni. Müdür yardımcısının karşısında titrememek için zor duruyordum. Yemin ederim ben yapmadım falan derken adam bir kükredi :D Kafamın içinde yankılanmıştı sesi. O resim zaten oradaydı, ben daksille silmeye çalışırken gördüler beni dedim. Uzun bir bakışmadan sonra sınıfa yolladı, bir şey de yapmadı. Travma gibi bir şeydi. Bir daha da bulaşmadım öyle işlere.
A2 Türkçe olabilir biraz, uykum var.

Geri
Yukarı