Disiplin Cezası

İstiklal Marşı törenine katılmamak suçtur. Okuldan kısa süreliğine uzaklaştırılmaya hatta atılmaya kadar yolu vardır. Dua et ki disiplin kurulu gereken yaptırımı uygulamayıp, bu hatanı göz ardı etsin.

Benim okul arkadaşım aynısını yapmıştı ve eline tasdiknamesini verip, göndermişlerdi.

Tekrar yapmazsın umarım. Yaptığının cezası çok ağır. Bunu bilip, tekrarlamamak gerekli.

Arkadaşlar karşınızdaki insanın 7. sınıf olduğunu unutmayın siz de o yaşlarda şu andaki kadar bilinçli ve milli değerlerin farkında değildiniz. Bilinçlendirmek yerine topa tutmuşsunuz.
Vallahi hocam ben o yaşlarda ve şuan her törene seve seve koşar gururla İstiklal Marşı mı okur gurur duyarım. 7. sınıf bir insan bazı şeylerin farkında olabilecek bir zekaya sahiptir. Bu işin bahanesi macerası vesaire olmaz. İstiklal Marşına ve bayrağa saygısızlıktır bu.

Arkadaşlar karşınızdaki insanın 7. sınıf olduğunu unutmayın siz de o yaşlarda şu andaki kadar bilinçli ve milli değerlerin farkında değildiniz. Bilinçlendirmek yerine topa tutmuşsunuz.
Böyle bir savunma olabilir mi? Bizim zamanımızda andımız vardı, 1.sınıftan beri her sabah gür bir sesle okurduk. İş çekirdekte bitiyor. Burada kardeşimize kötüsün demiyorum, takıldığı arkadaşları pek iyi insanlar olmayabilir.

Macera aramak mı? Hiç sanmıyorum. İstiklal marşını okumak dahi istemeyen bir nesil yetişiyor. Atatürk'ün gençliğe hitabesini bile ezberler ve defterimize yazardık. Andımızı mikrofonda okumak için müdür yardımcısına yalvarırdık. Bizim zamanımızda disiplin vardı, öğretmene, vatana, millete, anne ve babaya saygı vardı. Şimdiki ve gelecek nesilden hiç umudum yok.

Arkadaş sanki kardeşimiz doğru yapmış dedik, düzgünce uyarın diyoruz yaşı küçük bazı şeylerin sizin kadar farkında olmayabilir, ben gururla okurdum diye burada bahsetmenize gerek yok her birey aynı olmuyor. Yanlışın üstüne yanlışla gidiyorsunuz düzgünce uyaracağınıza yarınız 7. sınıfa giden çocuğu vatan haini ilan ettiniz. Düzgünce cevap veren insan sayısı bir elin parmağını geçmiyor yapıcı olun biraz.

Macera aramak mı? Hiç sanmıyorum. İstiklal marşını okumak dahi istemeyen bir nesil yetişiyor. Atatürk'ün gençliğe hitabesini bile ezberler ve defterimize yazardık. Andımızı mikrofonda okumak için müdür yardımcısına yalvarırdık. Bizim zamanımızda disiplin vardı, öğretmene, vatana, millete, anne ve babaya saygı vardı. Şimdiki ve gelecek nesilden hiç umudum yok.
Oturduğun yerden benim İstiklal Marşı okumak isteyip istemediğimi bilemezsin.Ben yalan dolan demeden dürüstçe macera aradık demişim İstiklal Marşı'nı okumak istemesem bu konuyu açmazdım bile.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı