İzmir'in yolları çok kötü

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Babam bana araba kullanmayı öğretecek ama düzgün boş yol yok üstüne üstlük düzgün arazi yok, her yer taş veya toprak veya su dolu. İzmir'in Urla ilçesinde oturuyorum hiçbir yer olmaz mı arkadaş? Manuel araba öğrenmeye çalışıyorum 3. vitese alınca gaza bassam araba sallanacak düzgün arazi olmadığı için ve zaten bozuk toprak yolda 3. vitese alınmıyor. Bu belediyeler ne için var arkadaş? Tamam İzmir güzel deniz, insan, havası suyu ama kaza yapmak istemiyorum ama sadece arabaların bolca geçtiği yollar düzgün ve bu rahatsız ediyor beni. Araba öğrenecek yer yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam bana araba kullanmayı öğretecek ama düzgün boş yol yok üstüne üstlük düzgün arazi yok, her yer taş veya toprak veya su dolu. İzmir'in urla ilçesinde oturuyorum hiçbir yer olmaz mı arkadaş? Manuel araba öğrenmeye çalışıyorum 3. vitese alınca gaza bassam araba sallanacak düzgün arazi olmadığı için ve zaten bozuk toprak yolda 3. vitese alınmıyor. Bu belediyeler ne için var arkadaş? Tamam İzmir güzel deniz, insan, havası suyu ama kaza yapmak istemiyorum ama sadece arabaların bolca geçtiği yollar düzgün ve bu rahatsız ediyor beni. Araba öğrenecek yer yok.

Eski pazar yerleri olabilir yollar çok kötü dediğiniz gibi.

İzmir, metropol nüfuslu bir köy olduğu için doğaldır böyle şeyler. İyi tarafından bak, o yollarda sürmeyi öğrenirsen, düz yolda her türlü sürersin.

İzmir, metropol nüfuslu bir köy olduğu için doğaldır böyle şeyler. İyi tarafından bak, o yollarda sürmeyi öğrenirsen, düz yolda her türlü sürersin.
Hocam benim öğrenmem için boş yol gerekmez mi? Önce temel şeyleri öğrenirim mesela arabayı kaldırma vites atma aynaya bakma sinyal verme. Ben bunları öğrneyim zaaten çıkarım yola ben korkmuyorum yola çıkmaktan ama şimdi boşuna kaza yapmak istemiyorum.

Hocam benim öğrenmem için boş yol gerekmez mi? Önce temel şeyleri öğrenirim mesela arabayı kaldırma vites atma aynaya bakma sinyal verme. Ben bunları öğrneyim zaaten çıkarım yola ben korkmuyorum yola çıkmaktan ama şimdi boşuna kaza yapmak istemiyorum.

Ehliyetiniz yoksa veya daha çok yeniyseniz, elbette boş yol gerekir. Kimseye zarar gelmemesi için en mantıklısı budur. Bu konuda şöyle söyleyebilirim: Ehliyetiniz yoksa, ehliyet kursu haricinde araba sürmeyi denemeyin bile, değmez. Ehliyet sürecinde kafa karışıklığından başka işe yaramaz. Ehliyetiniz varsa, bence yavaş yavaş trafiğe çıkmaya çalışın. Yanınızda mutlaka sürüş konusunda deneyimli biri olması şartıyla küçük denemeler yapabilirsiniz. Boş yol bulduğunuzda da orada kendinizce denemeler yaparsınız.

Ehliyetiniz yoksa veya daha çok yeniyseniz, elbette boş yol gerekir. Kimseye zarar gelmemesi için en mantıklısı budur. Bu konuda şöyle söyleyebilirim: Ehliyetiniz yoksa, ehliyet kursu haricinde araba sürmeyi denemeyin bile, değmez. Ehliyet sürecinde kafa karışıklığından başka işe yaramaz. Ehliyetiniz varsa, bence yavaş yavaş trafiğe çıkmaya çalışın. Yanınızda mutlaka sürüş konusunda deneyimli biri olması şartıyla küçük denemeler yapabilirsiniz. Boş yol bulduğunuzda da orada kendinizce denemeler yaparsınız.
Hocam 17 yaşındayım ehliyetim yok babamın iş için kullandığı voswogen kamyonettiyle sürüş yapıyoruz ama tabii debriyajı tam kavrayamadığım için ve her yerde polis olduğu için hem ceza yememek için hemde daha iyi öğrenmek için dediğim gibi boş yol lazım. 18 olunca direk ehliyet alacağım ama şimdiden profesyonel olmam lazım ki araba kullanmayı öğrenince ilçemdeki sürüş kursunun götürdüğü, gittikleri yollardan giderim polis olmayan yerleri biliyoruz çünkü.

Hocam 17 yaşındayım ehliyetim yok babamın iş için kullandığı Volkswagen kamyonetiyle sürüş yapıyoruz ama tabii debriyajı tam kavrayamadığım için ve her yerde polis olduğu için hem ceza yememek için hem de daha iyi öğrenmek için dediğim gibi boş yol lazım. 18 olunca direk ehliyet alacağım ama şimdiden profesyonel olmam lazım ki araba kullanmayı öğrenince ilçemdeki sürüş kursunun götürdüğü, gittikleri yollardan giderim polis olmayan yerleri biliyoruz çünkü.

Dediğim gibi, ehliyet dışı araba sürmeyi öğrenmek pek yararlı değil. Babanızın yanında araba sürmekse sancılı olur. İyi bir babanız olsa bile önermem. Çünkü kendileri ne kadar iyi sürseler de, sürmeyi öğretebilecek beceriye sahip değiller. Bu yüzden çok defa başarısız olup hevesiniz de kırılabilir. Yine dediğim gibi ehliyet sürecinde de kafa karıştırıcı oluyor. Fakat ehliyet kursunda eğitim alan birçok kişi hızlıca mevzuyu kavrayıp devam edebiliyor. Çevremde ehliyet öncesi birçok denemeye rağmen halen arabayı kaldıramayıp ehliyet kursunda 3 derste mevzuyu kavramış ve hızlıca trafiğe çıkmış kişiler bir hayli fazla. Çoğu zaman öğrendiğinizin dışında bir eğitim alıyorsunuz. Arabayı farklı bir deneyimle sürmeyi öğretiyorlar. Sebebi de bu oluyor genelde. Bu yüzden rahat olun, ehliyet sürecini bekleyin. Eminim ki hızlıca mevzuyu kavrarsınız. :)

Bu arada profesyonel olmak derken neyi kastettiğinizden emin değilim ama bu fazlasıyla tecrübe ister. Yani 17 yaşından 18'e geçene kadar profesyonel olmanız çok çok zor. Bu bir yılda trafiğe çıkmayacağınızı da varsayarak sadece temel öğretilere sahip olacağınızı söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı