Dişlerimin Beyaz Olmasını İstiyorum

lykia258

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, hep üşengeçlikten dişlerimi fırçalamadım aklım yeni yeni başıma geliyor çok sarı değil ama sarılık var hafiften ve dün dişlerimi fırçalarken ette kanama oldu doğal olarak. Dişlerimi nasıl beyazlar öneriniz ve tavsiyeniz var mıdır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kereye mahsus olarak azıcık karbonat ile ovalayıp beyazlatabilirsiniz. Daha sonra da düzenli ve çok bastırmadan fırçalayın. Florürsüz diş macunu kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Benim dişlerimde de sarılık vardı. Hatta çizik tarzında lekeler vardı. Eylül 2017 döneminden beri düzenli olarak dişlerimi fırçalıyorum. Çayı ezelden beri tüketmem, asitli-şekerli içecekleri de geçen yaz bıraktım. Şu anda dişlerim beyaza yakın bir renge sahip, çizik tarzı lekelerin hepsi gitti. Parlamıyor reklamlardaki gibi ama gerekli özeni gösterince sağlıklı bir ağzınız oluyor.

Nur topu gibi 2 dolgu sahibi olduktan sonra aklım başıma geldi benim. Şimdi dişlerimin kıymetini anlıyorum ve hem dişlerime hem de tüm vücuduma özen gösteriyorum.

Bi' ara ünlüler 2 saatlik seanslarla beyazlatıyorlardı doktora gidip dişlerini. Biraz tuzluymuş ama kalıcı beyazlık sağlıyormuş. Sağlık açısından da olumsuz bir tarafı yokmuş. Para sorun değilse bi' araştır derim. Belki o kadar tuzlu değildir.

Beyazlatma için diş kabuğunu mahvediyorlar. Kesinlikle önermem.
Kanama için ise gidebilirsin. Çürükleri alıp kirli kanı akıtıyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı