Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan deizm ve ateizm uyarısı

Diyarbakır İl Müftülüğünce Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İrşat çalışmalarının artırılması gerektiğine işaret eden Başkan Erbaş, "Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam'ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan birtakım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur." şeklinde konuştu.

Açıkçası bana kalırsa en büyük deizm propagandası yapan grup kendileri. Son zamanlarda çok fazla dinden uzaklaşan insan var bu vb. kurumlar yüzünden.

Diyarbakır İl Müftülüğünce Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İrşat çalışmalarının artırılması gerektiğine işaret eden Başkan Erbaş, "Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam'ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan birtakım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur." şeklinde konuştu.

Açıkçası bana kalırsa en büyük deizm propagandası yapan grup kendileri. Son zamanlarda çok fazla dinden uzaklaşan insan var bu vb. kurumlar yüzünden.

Bunun için ne yapmalıyız diye bir düşünmesi lazım bu şahsın.

Mesela camide siyasi konuşmalar yapılmamalı.
Mesela kadını bir mal ve köle gibi gösteren konuşmalar yapılmamalı.
Mesela erkek ile kız evladı birbirinden üstün tutan söylemler yapılmamalı.
Mesela din, inanç, ırk ayırt etmeden tepki konuşmaları yapılmamalı.

Bakanlık konuşmalarında saçmalıkların zirvesine çıkılmamalı hatta böyle bir durum yaşanmamalı.

Diyanet İşleri tamamen bir projedir benim gözümde.​

Bunun sebebi ise dinimize faydasından çok zarar getirdikleri 5 yıldır ortada.
Devlet hazinesinden geçim sağlayan bu zihniyeti bozuklar dinimizi öğretmeye kalkarsa bu ülkede ne din anlayışı kalır nede gençleri dinimize saygı ve sevgi gösterme durumları kalır.

Ne yazık ki üzülerek söylüyorum. Dinimize karşı oluşan tepkilerin, uzaklaşmaların ana temeli diyanet işleridir.
Bunun en büyük ispatı sözde imanlı hocalarımızın siyasi putperestlikleri.
Bu ülkede putperestlik tamamen kırılmadığı sürece bu durum böyle giderde, artarda.

Bence Diyanet bağımsız olmalı böyle olunca bugün bu hükümet için doğruya yanlış der. Yarın başka hükümet gelir birbirlerini yalanlarlar.

Ben İslam açısından söylemiştim ama neyse 😊
Herkesin bir videosu sorunlu olabilir. Fakat böyle büyük bir konudan girmek onların hatası.
Videoda kötü niyet var. Dediklerinin doğru olmadığını o da biliyor. İnsanların yüzüne baka baka yalan söylüyor. Bir videoda dini ve bilimi çıkarları doğrultusunda büken adamdan hayır gelmez.

O sözler köşkünün videosu altina gelen yorumları görseniz gözleriniz kanardi inanın bunu Avrupa'ya yollayin yok richard dawkins e yollayin vs diyen, sırf öne çıksın diye sürekli tekrarlanan kopya yorumlar, ve cidden çok bir şey bulduk zanneden konu hakkında extrem düzeyde bilgisiz o kadar insan var ki, onların bilgisizligini suistimal ediyorlar. Dünyanın yuvarlak olduğunu nasıl kabul ettirdi ise bilim dine karşı bunu da sonunda ettirecek, zaten şimdiden etmeye başlayan bir ılımlı kesim var.

Bunları okudum. Ama umrumda değil , hala deizm inancındayım.

Bu saçma kuruma verecekleri parayı başka yerlere verseler ülke gerçekten iyi yerlere gelebilir. Neden bir ülkede diyanete verilen para internet altyapısına verilen paradan çok daha fazla?

Diyanetin kötü yönü yanlış islamı tebliğ ettikleri için insanlar uzaklaşıyorlar. Yanlış islamdan insanlar ne kadar uzaklaşırsa o kadar iyi. Ama gerçek islam yayılmamış oluyor. Benim gözümde bir ateist, ehli sünnet birinden daha iyi.

Bunu fiyatları tayin eden Allah'tır diyen diyanet mi söylüyor insanları dinden soğuttunuz be.

Yeni konular

Geri
Yukarı