Diyanet işleri başkanlığı: Midye, karides, kalamar, yengeç, ıstakoz türündeki deniz hayvanlarını yemek haramdır

Diyanete içim benim de ısınık değil ama her denilene karşı çıkmak da büyük koyunluk. Aklınızı başınıza alın. Çocuk çocuk hareketler yapmayın. Dediği doğru veya yanlış ama daha tespit etmeye tenezzül etmeden anlamsız hareketler yapmayın.
Peki karşı çıkanlar müslüman değilse diyeceğim lakin müslüman olmasalar onları zaten bu konu ilgilendirmez ki adam yine yer. Haklısınız.

Ateistleri, deistleri ya da süslümanları ilgilendirmeyen bir konu zaten.
Ama ne kadar gırgır varsa yapmışlar.
İnançlara saygı duymayı öğreneceksiniz ki saygı göresiniz.

Hanefi mezhebinde böyle olması lazım sadece. Belki ki İhtilafli konu, internette baktığımda ihtilaflı konuda diğer imamları taklid edebilirsiniz deliline bakarak diyordu sanırım.

Diyanet deniz hayvanları hakkında açıklama yaptı. Diyanet yaptığı açıklamada midye, karides, kalamar, yengeç ıstakoz gibi deniz hayvanlarının haram olduğunu duyurdu.

Bu konu hakkında düşünceniz nedir? Benim bildiğim Kuran'da böyle bir şey geçmiyor, geçiyorsa da bilmiyorum. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim yani helal değil diye açıklanma yapması bana saçma geldi.

Bu zamana kadar haram değildi🤡 insanların ekmeğine göz koydular.

Geri
Yukarı