Diyarbakır Cezaevi müze oluyor!

Pkk ile ilişkisi olan bir adamın ismini yazıp yanına da "selamı var" yazmıştı. Sanırım yazdığı isim Kemal Pir'di, Laz Kemal yani.
Pir, bizzat Yıldıran tarafından sözde işkenceye uğramıştı. Öldürme emrini de o vermiştir. Yıldıran otobüste vurulmadan önce vuran kişi "Laz Kemal'in selamı var" demişti.

Pir, bizzat Yıldıran tarafından sözde işkenceye uğramıştı. Öldürme emrini de o vermiştir. Yıldıran otobüste vurulmadan önce vuran kişi "Laz Kemal'in selamı var" demişti.
Selam verme falan öyle bir şey yok. Otobüste arkadan 3 el ateş edip hızlıca kaçıyorlar. Hatta o kadar hızlı oluyor ki mermilerden biri Esat Oktay'a bile gelmedi.
B0i-PHgCAAAiNQ3.jpg

Bilemiyorum artık neci arkadaş.

Geçen 2. Abdülhamit olayında da böyle idi. İttihatçılar sokmuş 93 harbine öyle diyor kendisi. Yani 93 harbi çıktığında İttihat ve Terakki'nin kurucuları yeni doğmuştu. O konuda da genelkurmayın bastırdığı Süleyman Paşa'nın hatıralarından yazılar paylaşıyorum onda da böyle idi.
İttihatçılar da 93 harbini başlatan Mithat paşa gibi meşrutiyetçi orada dilim sürçmüş sadece neyse aslında ben senin ne olduğunu anladım ancak kanıtın yok. Boşverdim gitti.

12 Eylül'ün meşhur cezaevi müze oluyor.

Şöyle yüksek sesle türküm de!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İttihatçılar da 93 harbini başlatan Mithat paşa gibi meşrutiyetçi orada dilim sürçmüş sadece neyse aslında ben senin ne olduğunu anladım ancak kanıtın yok. Boşverdim gitti.
Midhat Paşa cumhuriyetçi ama sen bilirsin 🙃 Yumuşak geçiş olması için bütün yetkilerin yine padişahta ama gösterişte bir meclis kurulmasını kabul etti. Nasıl dilse artık aralarında 30 yıl olan farklı olayları karıştırıyor. Bir konuda illa cahil olacaksın tabi ki ama bu kadar inat etme bak her defasında daha kötü oluyor senin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı