Diyet için tavsiyeler

Ivae

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Daha önce diyet yapmış veya diyetisyene gitmiş birisi yardımcı olabilir mi? 97 kiloyum 1.73 boyum var diyet yapmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Beslenme programı olarak.

Arkadaşlar merhaba. Daha önce diyet yapmış veya diyetisyene gitmiş birisi yardımcı olabilir mi? 97 kiloyum 1.73 boyum var diyet yapmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Beslenme programı olarak.
Kalori açığı bırak.
Fitness'a gitmen daha iyi olur. Yoksa kas kaybı, sarkması vs olabilir.
Aç karna elma sirkesi iç.
Yağlı, şekerli şeylerden uzak dur ve protein ye.

Kalori açığı bırak.
Fitness'a gitmen daha iyi olur. Yoksa kas kaybı, sarkması vs olabilir.
Aç karna elma sirkesi iç.
Yağlı, şekerli şeylerden uzak dur ve protein ye.

Ek olarak kafein falan iç antrenmandan önce yaşın 18'den büyükse süt ürünü içme. Onun dışı karnını dolu tutacak yesillik vs. ye.

Kendi uyguladığımı sana önereceğim bu senenin şubat aylarında kilomu ölçtüğümde 93 kiloyu gördüm ve bu beni korkuttu çunku boyum 173cm yaş 16 kilo 93
Ve ardından hayatımdan şekeri büyük ölçüde çıkardım mesela çayı 4 şekerli içerken 2'ye düşürdüm ve artık çay içmiyorum şekerli ürünleri yememeye özen gösteriyorum.
Gece vakitlerine doğru yemek yemiyorum.
Günde 2 öğün beslenmeye çalışıyorum
Evde çok durmayıp dışarıda yürümeye gezmeye bisiklet sürmeye çalışıyorum
Ve kalori hesabı yaparak günde 2000-2300 arası beslenmeye çalıştım bir süre fayda etti 86 kiloya düştüm ve bu yazın başında spor salonuna kaydoldum her gün kardiyo yapmaya çalıştım ve şu an 80.3kg ulaştım.

Kendi uyguladığımı sana önereceğim bu senenin şubat aylarında kilomu ölçtüğümde 93 kiloyu gördüm ve bu beni korkuttu çunku boyum 173cm yaş 16 kilo 93
Ve ardından hayatımdan şekeri büyük ölçüde çıkardım mesela çayı 4 şekerli içerken 2'ye düşürdüm ve artık çay içmiyorum şekerli ürünleri yememeye özen gösteriyorum.
Gece vakitlerine doğru yemek yemiyorum.
Günde 2 öğün beslenmeye çalışıyorum
Evde çok durmayıp dışarıda yürümeye gezmeye bisiklet sürmeye çalışıyorum
Ve kalori hesabı yaparak günde 2000-2300 arası beslenmeye çalıştım bir süre fayda etti 86 kiloya düştüm ve bu yazın başında spor salonuna kaydoldum her gün kardiyo yapmaya çalıştım ve şu an 80.3kg ulaştım.
Gece vakti yemek yesen çok bişey olmaz kalori açığı vermek onemli öğün sayisi da çok önemli değil.

Gece vakti yemek yesen çok bir şey olmaz kalori açığı vermek onemli öğün sayisi da çok önemli değil.

Gece vaktinden kastım saat 12.00, 1.00 falan hocam ben eskiden o vakitlerde ne bulursam yiyip yatıyordum o sayede zaten 93 oldum.

Bir de yatağa aç gir. Ve bol su iç.

Eklemeyi unuttum siz tamamlamışsınız hocam ek olarak ben günde şu an 3L su içiyorum.

Yo hayır olur. Definasyon yapanlara yatağa aç girin diyolar ayrıca öğüs sayısı da önemli. Aralarda bir şey yememesi gerekir. Öğüsnlerin arası en az 4 saat olmalı.
Sporcu değilse 3-4 yıllık bulk yada def e girmesine gerek yok bunun dışı 2 öğünde de zayıflarsin 4 de de tercih ama body yapanlara çok öğün yiyin denmesinin sebebi her 4 saate protein deposunun dolu girilmesi istenmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı