Grip için tavsiyeler

prof_efe

Decapat
Spordan çıkarken duş alıp çıkıyorum. Saçlarımı da ıslak bıraktım herhalde çarptırdığımı düşünüyorum. Burnum şırıl şırıl aşağı akıyor sümkürüyorum yine geliyor. Okulda da ha bire çekmek rahatsız ediyor, tam da öğretmen masasının önündeyim. Başım ağrıyor gibi ve kolumu sıkabilecek kadar halim yok. Doğal olarak ne önerirsiniz şu an da ballı ıhlamur yaptım biyoloji ödevimi yaparken içicem. İyi geceler dilerim.

grip soğukla olmaz grip bir virüs türüdür böyle iki bacaklı iğnesi olan hücrene gelir yerleşir iğnesinden dna sını bırakır kromozomlarına yerleşir bağışıklığın ile kavga etmeye başlar bu süreçte bağışıklığın ürettiği savaş erlerinden daha çok hücre içi üreme yapar sonuç olarak grip olursun hazır konu biyoloji iken anlatayım dedim.zaten şuan salgın var herkes grip tarzı hastalık geçiriyor özellikle hastane sporsalonu gibi çoğunluğun olduğu yerlerde her türlü virüs bulunur hijyene dikkat etmek gerek benim tavsiyem biraz terini kurut duşunu tertemiz evinde yap . bu arada bende hastayım la bana da bişeyler söyeyin burnum foşur foşur yarın dişçiye gidecem sekreterin yanında burun çekmek istemiyorum kadın tam afet çünkü

Dediğiniz doğru fakat biraz eksik bakteri kaynaklı da olabilir, grip için C vitamini ve çinko alabilirsiniz Turunçgillerde bol miktarda var c vitamini veya tablet olarak bir eczaneden temin edebilirsiniz, Çinko da genelde kırmızı et ve yumurta gibi besinlerde var fakat onun için de tablet alabilirsiniz, burun akması için de burun spreyleri var 1 haftadan fazla kullanmamanız kaydıyla kullanabilirsiniz baya iş görüyor, son olarak tavsiye burnunuzu selpak değil tuvalet kağıdı yapraklarıyla silerseniz burnunuz daha az tahriş oluyor

Geri
Yukarı