Dizel araç şehir içi yapılan mesafe

Palio'nun kasası 1.5 Ton önce bi onu netleştirelim.
1.750 devirde 180 tork üreten motor mu yetmiyor? 90 torku 3.500 devirin üzerinde veren araçlar üretiliyor. Bu araçlar napıyor yokuş görünce arabayı bırakıp yürüyerek mi çıkıyor?
1 Kişi değil genelleme olarak bakıyorum. Arabalarda bu şekil bakmalısın. Zaten biraz arabadan anlıyor olsan orada yazılan verilerin Ülke, insan ağırlığı, rüzgar, katedilen yolun düzgünlüğü eğimi vs. göre farklılık gösterebileceğini ve tamamen doğru olamayacağını idrak ediyor olurdun ama şaşırmadım. Her eli kolu olan burada senin gibi elinde veri olmadan millete akıl veriyor. Bir şey konuşacaksan bunu verilerinle destekleyeceksin. Ya da hiç akıl vermeye çalışmayacaksın.
Ayrıca 1.3multijet 1.5dci dan 40tork daha düşük ancak 250 devir daha erken veriyor. Farkı yine kapamasa bile arada anlattığın kadar bir detay kalmıyor 250 devir erken vermesi sayesinde.
Madem bu kadar denk bir motor söyle Mercedes'e onu taksın. 😚

Palio'nun kasası 1.5 Ton önce bi onu netleştirelim.
Passat bile 1.430kg. Adam tıfıcık palioya 1.5 ton diyor haha :D Dostum sen bunca yanlışın içinde nasıl bu kadar emin ve doğrusun ya :D Palio 1.5 tonmuş. Helal olsun adamlar passatı paliodan hafif yapmışlar. 1030kg palio 1.5 ton olmuş. Büyümüş adam olmuş galiba :D

Bir şey konuşacaksan bunu verilerinle destekleyeceksin. Ya da hiç akıl vermeye çalışmayacaksın.
Palio 1.5 ton diyen adam veriden falan bahsediyor. Üzüldüm senin adına

İnsanlara gram faydan dokunmuyor. En iyisi bloklayıp senin gibileri bu forumda görmemek. Çöp övücü elin biraz kaliteye çarpsın. Nerde tutmayan araba modeli vs. senden duyuyoruz. İkinci elde dandik ne varsa satarsın sen millete aslanım benim. 😁

Palio 1.5 ton diyen adam veriden falan bahsediyor. Üzüldüm senin adına
Vay be bir kere yanıldım, demediğini bırakmadın peki ya senin onca konuda yanılman seni onca otomobil konusunda perişan etmem?

İnsanlara gram faydan dokunmuyor. En iyisi bloklayıp senin gibileri bu forumda görmemek. Çöp övücü elin biraz kaliteye çarpsın. Nerde tutmayan araba modeli vs. senden duyuyoruz. İkinci elde dandik ne varsa satarsın sen millete aslanım benim. 😁

Vay be bir kere yanıldım, demediğini bırakmadın peki ya senin onca konuda yanılman seni onca otomobil konusunda perişan etmem?
Hangi konuda yanılmışım :D Palionun 1.5 ton olduğunu düşünecek kadar uzaksın. 1.250cc multijet motoruyla 1.5dci motoru kıyaslayan adam otomobil konusunda ne yazabilir bana karşı. Teknik olarak çok zayıfsın, bilmediğin konularda da insanları yanlış yönlendirme. Ama bir saniye. Palio 1.5 ton. Önce onu bi netleştirelim :D

Hangi konuda yanılmışım :D Palionun 1.5 ton olduğunu düşünecek kadar uzaksın. 1.250cc multijet motoruyla 1.5dci motoru kıyaslayan adam otomobil konusunda ne yazabilir bana karşı. Teknik olarak çok zayıfsın, bilmediğin konularda da insanları yanlış yönlendirme. Ama bir saniye. Palio 1.5 ton. Önce onu bi netleştirelim :D
O çöp 1.3 motorla 1.5'in arasında kıyas yapan sensin ben öyle bir kıyası yapmayacak kadar senden bilgiliyim. Araba konusunda muhattabım olamazsın.

O çöp 1.3 motorla 1.5'in arasında kıyas yapan sensin ben öyle bir kıyası yapmayacak kadar senden bilgiliyim

'' Ama multijetten daha torklu ve hacimli bu sayede Fluence gibi kocaman bir arabayı bile rahatlıkla çekebiliyor. Belki de sorun Fiat markasındadır değil mi dostum? ''
Daha kendi yazdığından haberi yok. Bomboş yalan yanlış sıfır teknik bilginle bilgi vermişsin. Arada hacim farkı olan 2 dizeli karşılaştırmışsın. Bende yanlış bilgini düzelttim :) 1.5dci rakibi 1250cc 1.3 multijet değil 1.6 multijettir cahil kardeşim. Palioya 1.5 ton diyen, 180 torku 1.500 devirlerde veren bir araca güçsüz 1.6 al diyen teknik olarak çok geride bir arkadaşsın. Bilmemek ayıp değil bunda sorun yok. Ama birisi gelip doğrusunu yazdığında da ya beğen geç yada ben böyle bilmiyordum öğrenmiş oldum de.

Bir dünya boş bilgiyle insanları yanlış yönlendirme lütfen :)

Daha kendi yazdığından haberi yok. Bomboş yalan yanlış sıfır teknik bilginle bilgi vermişsin. Arada hacim farkı olan 2 dizeli karşılaştırmışsın. Bende yanlış bilgini düzelttim :) 1.5dci rakibi 1250cc 1.3 multijet değil 1.6 multijettir cahil kardeşim. Palioya 1.5 ton diyen, 180 torku 1.500 devirlerde veren bir araca güçsüz 1.6 al diyen teknik olarak çok geride bir arkadaşsın. Bilmemek ayıp değil bunda sorun yok. Ama birisi gelip doğrusunu yazdığında da ya beğen geç yada ben böyle bilmiyordum öğrenmiş oldum de.

Bir dünya boş bilgiyle insanları yanlış yönlendirme lütfen :)
Tamam sen en iyisini biliyorsun Otomobil mühendisisin en iyisi sensin kardeşim. Bir daha muhattap olma benimle çöp savunucusu. 😁

teknik olarak çok geride bir arkadaşsın.
Sen palio'ya "Bü" derken ben Turboşarj söküp revizyon edip topluyordum. Emme salyangozu görsen içinde sümüklü böcek ararsın gelmişsin benim teknik bilgimi yargılıyorsun.

Tamam sen en iyisini biliyorsun Otomobil mühendisisin en iyisi sensin kardeşim. Bir daha muhattap olma benimle çöp savunucusu. 😁
Kendi yazdıklarınla bile seni afallatınca yazacak bir şeyin olmayınca bunları yazmanı bekliyordum zaten. Yaptığın kıyas yanlış mı? Yanlış. Verdiğin bilgiler yanlış mı? Yanlış. Doğru bilgi versen herkes faydalanır zaten. Yanlış olan şeyi düzeltmemden neden rahatsız olduğunu çözemedim. Neyse araba teknik vs. bilgiler dışında daha kendi yazdıklarından haberin yok. Öyle bir kıyası yapmayacak kadar bilgiliyim diyip 2 mesaj önce o kıyası yapan bir insan. Ya kafan güzel yada bazı sorunların olabilir. Saygı duymak lazım :)

Dostum senin bu forumda otomobil grubunda verdiğin tek bir doğru bilgi neden yok?
1 tonluk çok hafif bir araca 1.750 devirde 180 tork üreten motor mu yetmiyor? 90 torku 3.500 devirin üzerinde veren araçlar üretiliyor. Bu araçlar ne yapıyor yokuş görünce arabayı bırakıp yürüyerek mi çıkıyor?

1.0 motor alıp az yakacağını sanan yok. 1.0 atmosferik 1.6 atmosferikten az yakıyor zaten. 1.0TCe gibi araçlarda performans olarak gayet de yetiyor.

Arkadaşın sorusuna gelecek olursak ortalama 6.7 litre civarı yakıt tüketimin olmuş. 1.3 Multijet özellikle eski jenerasyon diğer dizellere göre çok yakıyor. dCi veya hdı yakıt performansını veremiyor. Düz yolda kaç devirde vites yükseltiyorsunuz? 2.500 2.700 civarı ise yakıt yine normal. Ben ileri seviye sürüş teknikleriyle kullanıyorum. Bende kullansam sanırım ortalamam 6 litre olurdu.

1250CC 1.3 Multijet ile 1450CC 1.5DCi'ı neden karşılaştırıyorsunki?
1.5dCi rakibi 1.6multijettir.

Ayrıca 1.3Multijet 1.5DCi'dan 40tork daha düşük ancak 250 devir daha erken veriyor. Farkı yine kapamasa bile arada anlattığın kadar bir detay kalmıyor 250 devir erken vermesi sayesinde.

Ortalama hızda çok önemli. Yol bilgisayarında ortalama hız gösteriyorsa onu da paylaşırsan çok daha net olur. Geçen bir arkadaşla ortamda araç muhabbetinde denk geldik. Ondada 1.2mpi I20 varmış. Aynı araç bende de var. Benim ortalamam 8 - 8.5 litre. Arkadaş şehiriçinde 7 litreyi zor gördüğünü iddia edip bir de yol bilgisayarında 6.9 litre ortalama tüketim verisi gösterdi. Ortalama hızlara baktık benim 17 arkadaşın 33. 33km ortalama hız karma tüketime giriyor. Halbuki o cahil o veriyi şehiriçi tüketimi sanıyor. Aracı şehrin içinde kullanmayı şehiriçi tüketim diye algılıyor. Senin durumunda ona benzer olabilir. Ortalama hızın çok düşükse değerlerin çok normal.

Bende ileri sürüş teknikleri eğitimi almak isterim ekonomik sürüş olarak ani hızlanmam, motor freniyle yavaşlarım, 2700 devri bulmaz 2000-2500 deviri nadiren de 3000 devirde vites atarım, 60kmhdan sonra camları kapatıp klimayı 1.kademede açarım bu sıralar klimayı cam buğusu çözmek için açıyorum. Aracın yol bilgisayarında ortalama hız 20-23 arası değişiyor. Ortalama tüketimse benim araç boş paket olduğu için km/ tarzı gösteriyor yani 19.5/100l gibi bu da 5.13 TL oluyor. Yağ damlatma sorunua bugün değinmiştim. Lifte kaldırdık havalandırma borusunda geliyormuş kopmuş veya yırtılmış oradan arabayı çok sıkıştırınca biraz atar çok atmaz dedi bilmiyorum en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum. Bu arabayı zaten bu motorun çekmemesi saçma oluyor çekmiyorsa da sorun vardır.

Palio'nun kasası 1.5 ton önce bir onu netleştirelim.

1 kişi değil genelleme olarak bakıyorum. Arabalarda bu şekil bakmalısın. Zaten biraz arabadan anlıyor olsan orada yazılan verilerin ülke, insan ağırlığı, rüzgar, katedilen yolun düzgünlüğü eğimi vs. göre farklılık gösterebileceğini ve tamamen doğru olamayacağını idrak ediyor olurdun ama şaşırmadım. Her eli kolu olan burada senin gibi elinde veri olmadan millete akıl veriyor. Bir şey konuşacaksan bunu verilerinle destekleyeceksin. Ya da hiç akıl vermeye çalışmayacaksın.

Palio'nun kasası 1.5 ton değil ki 1 ton dizelleri.

Palio'nun kasası 1.5 ton önce bir onu netleştirelim.

1 kişi değil genelleme olarak bakıyorum. Arabalarda bu şekil bakmalısın. Zaten biraz arabadan anlıyor olsan orada yazılan verilerin ülke, insan ağırlığı, rüzgar, katedilen yolun düzgünlüğü eğimi vs. göre farklılık gösterebileceğini ve tamamen doğru olamayacağını idrak ediyor olurdun ama şaşırmadım. Her eli kolu olan burada senin gibi elinde veri olmadan millete akıl veriyor. Bir şey konuşacaksan bunu verilerinle destekleyeceksin. Ya da hiç akıl vermeye çalışmayacaksın.

Bende ileri sürüş teknikleri eğitimi almak isterim ekonomik sürüş olarak ani hızlanmam, motor freniyle yavaşlarım, 2700 devri bulmaz 2000-2500 deviri nadiren de 3000 devirde vites atarım, 60kmhdan sonra camları kapatıp klimayı 1.kademede açarım bu sıralar klimayı cam buğusu çözmek için açıyorum. Aracın yol bilgisayarında ortalama hız 20-23 arası değişiyor. Ortalama tüketimse benim araç boş paket olduğu için km/ tarzı gösteriyor yani 19.5/100l gibi bu da 5.13 TL oluyor. Yağ damlatma sorunua bugün değinmiştim. Lifte kaldırdık havalandırma borusunda geliyormuş kopmuş veya yırtılmış oradan arabayı çok sıkıştırınca biraz atar çok atmaz dedi bilmiyorum en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum. Bu arabayı zaten bu motorun çekmemesi saçma oluyor çekmiyorsa da sorun vardır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231109_153315_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20231109_153315_Samsung Notes.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 5
  • Adsız.png
    Adsız.png
    235,2 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Geri
Yukarı