Dizüstü bilgisayar kapatılamıyor

plx22

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarım kapat ya da uyku dememe rağmen kapandıktan 1-2 sn sonra geri açılıyor. Çok araştırma yaptım çözüm bulamadım. 2 defa format attım, güncellemeler, anti virüs taraması, aygıt yöneticisinden Intel Management Engine Interface ile uğraştım, Intel ekran kartını devre dışı bıraktım, güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapattım ama çözüm bulamadım. 1909 sürümünde de 20H2 sürümünde de aynı sorunu yaşıyorum.

Hemen bataryayı çıkart ve ona patronun kim olduğunu göster!

Bataryayı çıkartırken HDD ya da SSD'yi de çıkartır.
Batarya sökülemiyor

Kapağı kapatmıyorum zaten sürekli açık.

Hocam klavyenin alt kısmında güç düğmesini güç veren bir şey olacak. Onu çıkartın sonra kapatın. Kapanırsa sorun donanımsaldır ve büyük ihtimalle güç düğmesinde sorun vardır.

Onu düşündüm ama power tuşuna 5sn basınca kapanıyor. Benim aklıma USB'lerde bir kaçak olabilir mi diye ihtimal geliyor. Ortada hiç bir şey yokken aniden böyle sorun çıkması garip

Hocam benim dediğimi yapar mısınız?
Hocam klavyenin alt kısmında güç düğmesini güç veren bir şey olacak. Onu çıkartın sonra kapatın. Kapanırsa sorun donanımsaldır ve büyük ihtimalle güç düğmesinde sorun vardır.

Klavyeyi sökmem gerekir onun için onu yarın gündüz gözüyle bakmak daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hızlıca bir video yükledim şu şekilde..
Daha önce dikkatimi çekmedi ama önce touchpad ışığı yanıyor. Eskiden de böylemiydi bilmiyorum. Touchpad sebeb olabilir mi böyle bir şeye ?

Geri
Yukarı