Dizüstü bilgisayarı virüsten arındırma

atilla5202

Hectopat
Merhabalar,
Arkadaşlar coronadan dolayı belli bir dönem iş yerine gidemedim ve benim laptobumu başka kişiler kullanmış. Kullanırken biraz kötü kullanmışlar bilgisayar virüs dolmuş. Şimdi bilgisayarımdaki coronadan önceki tüm verilerimi bulutta kayıt etmiştim. Fakat şu anda laptop kullanılmaz halde. Format gibi bir şey bu durumu çözer mi, ne yapmamı tavsiye edersiniz? Şimdiden yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atabilirsiniz.
Yada malwarebytes kullanabilirsiniz.
Deneme sürümü bitince MBAM.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanılmaz derken hitmanpro, Kaspersky ve malvarebytes işinizi görecektir ama bunları indirip kuramayacak durumda iseniz tek çare format.
Lisanslı Kaspersky var ama chrome u bile anca güvenli modda açabiliyorum çoğu işlemi yapamıyorum Malvarebytes ve Kaspersky da yaptığım her taramada bir şey bulunamadı diyor zaten Malvarebytes taramasında bir anda 4000. dosyadan 110000.dosyaya atlıyor. İçinde kaybolmasını istediğim veri gibi bir şey yok tüm verilerimi bulutta saklamıştım zaten. O yüzden format atmak bana mantıklı geliyor. Peki bu format bu bilgisayarı sıfırla dan yaparsam olur mu? Yoksa kendim sıfırdan felan mı kurmam gerekir? Eğer sıfırdan kendin kur derseniz nasıl yapabilirim bunu bir yol gösterebilir misiniz?

Hocam çok haklısınız sorun çözülmesse beni etiketleyebilirsiniz yardımcı olurum bir Kaspersky hayranı daha :D.
İsmimi @Kaspersky Kullanıcısı yapasım geliyor bazen. :D
Lisanslı Kaspersky var ama chrome u bile anca güvenli modda açabiliyorum çoğu işlemi yapamıyorum Malvarebytes ve Kaspersky da yaptığım her taramada bir şey bulunamadı diyor zaten Malvarebytes taramasında bir anda 4000. dosyadan 110000.dosyaya atlıyor. İçinde kaybolmasını istediğim veri gibi bir şey yok tüm verilerimi bulutta saklamıştım zaten. O yüzden format atmak bana mantıklı geliyor. Peki bu format bu bilgisayarı sıfırla dan yaparsam olur mu? Yoksa kendim sıfırdan felan mı kurmam gerekir? Eğer sıfırdan kendin kur derseniz nasıl yapabilirim bunu bir yol gösterebilir misiniz?
Temiz kurulum yapmanız daha iyi olacaktır. Bir USB'ye (en az 8 gb) İSO yazdırıp format atabilirsiniz. :)

Lisanslı Kaspersky var ama Chrome'u bile anca güvenli modda açabiliyorum çoğu işlemi yapamıyorum malvarebytes ve Kaspersky'da yaptığım her taramada bir şey bulunamadı diyor zaten malvarebytes taramasında bir anda 4000. dosyadan 110000.dosyaya atlıyor. İçinde kaybolmasını istediğim veri gibi bir şey yok tüm verilerimi bulutta saklamıştım zaten. O yüzden format atmak bana mantıklı geliyor. Peki bu format bu bilgisayarı sıfırladan yaparsam olur mu? Yoksa kendim sıfırdan falan mı kurmam gerekir? Eğer sıfırdan kendin kur derseniz nasıl yapabilirim bunu bir yol gösterebilir misiniz?

Hocam internet üzerinde bir sürü video var her konuda yardımcı olacağım zaten endişelenmenize gerek yok beni sabah 7 ile akşam 11 arasında etiketlerseniz yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı