Çözüldü Virüsten Kurtulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar zamanında yaptığım saçmalıklar (crack vb.) yüzünden bilgisayarıma virüs bulaştı ve kurtulamıyorum.
PUA:Win32/uTorrent
PUA:Win32/Vigua.A
App: uTorrent
PUA:Win32/FusionCore.C
PUA:Win32/FusionCore
Bunlardan kurtulmam lazım...
Not: Windows Defender bunları buluyor ama tehditleri kaldıramıyor aynı zamanda bildirim olarak tehdit bulunamadı diyor.

Çözüm
Temiz kurulum yapıp kurtulun.
Format atmak kolay dostum işi kökten çöz.
Neden tam olarak bilgi sahibi olmadığınız konularda saçma sapan önerilerde bulunuyorsunuz? Format atılacak bir durum mu var?

@Yiğit Selim KARA
Öncelikle ortada format atmakla uğraşacak bir şey yok. Virüs programı sana orada potansiyel olarak istenmeyecek programları sıralamış.

PUA:Win32/FusionCore.C.
PUA:Win32/FusionCore.
PUA:Win32/Vigua.A.

Bu uyarılara genellikle bir setup dosyasında gizli reklam yazılımları varsa denk geliyoruz, korsan kullanıyorsanız bunlar gayet doğal.

Burada Torrent istenmeyecek yazılım sınıfına koyulmuş, sebebi büyük ihtimalle Torrent üzerinden indirdiğiniz korsan oyunlar/uygulamalar.

Bunlar kaldırılması zor şeyler veyahut büyük zararlılar değil, Windows Defender'dan ekran görüntüsü atar mısınız? Büyük ihtimal Defender çoktan bunları temizlemiş.
Şu an Kaspersky ve ESET'i deneyeceğim.
Ardından Önerilerinizi denemeye devam ederim ama bu Windows Defender'ın saçmalaması da olabilir en son bir çevrimdışı tarama da yapacağım.
Kaspersky ve Malwarebytes programları ile güvenli modda tam tarama yapın. Ayrıca güvenliğiniz ve verilen emeğe saygı için korsan kullanmayın.

Korsanı zamanında kullanmıştım.
Aptallık zaten bir süre önce akıllandım ama şu an bununla karşı karşıyayım.
Hangi antivirüs ile taramalar yaptınız?

Bu virüsleri sadece Windows Defender ile görüyorum diğer antivirüs programları görmüyor (bkz. Malwarebytes ESET) Kaspersky deneyeceğim en son çevrimdışı tarama da denemeyi düşünüyorum

Arkadaşlar zamanında yaptığım saçmalıklar (crack vb.) yüzünden bilgisayarıma virüs bulaştı ve kurtulamıyorum.
PUA:Win32/uTorrent.
App: uTorrent.
Bunlardan kurtulmam lazım...
Not: Windows Defender bunları buluyor ama tehditleri kaldıramıyor aynı zamanda bildirim olarak tehdit bulunamadı diyor.

Kanka Kaspersky ile virüsten kurtulmayı deneyebilirsin. Öneririm iyi programdır. Ama yine kurtulamazsan format deneyebilirsin.

Temiz kurulum yapıp kurtulun.
Format atmak kolay dostum işi kökten çöz.
Neden tam olarak bilgi sahibi olmadığınız konularda saçma sapan önerilerde bulunuyorsunuz? Format atılacak bir durum mu var?

@Yiğit Selim KARA
Öncelikle ortada format atmakla uğraşacak bir şey yok. Virüs programı sana orada potansiyel olarak istenmeyecek programları sıralamış.

Bu uyarılara genellikle bir setup dosyasında gizli reklam yazılımları varsa denk geliyoruz, korsan kullanıyorsanız bunlar gayet doğal.

Burada Torrent istenmeyecek yazılım sınıfına koyulmuş, sebebi büyük ihtimalle Torrent üzerinden indirdiğiniz korsan oyunlar/uygulamalar.

Bunlar kaldırılması zor şeyler veyahut büyük zararlılar değil, Windows Defender'dan ekran görüntüsü atar mısınız? Büyük ihtimal Defender çoktan bunları temizlemiş.

Çözüm

@Yiğit Selim KARA

Bunlar kaldırılması zor şeyler veyahut büyük zararlılar değil, Windows Defender'dan ekran görüntüsü atar mısınız?
Bilgi sahibi olmadığım bir konu değil. Temiz kurulum yaparsa kafası rahat olur, daha kesin çözüm olur diye düşünüyorum. Sanki antivirüs programları virüsleri kökten silebiliyor..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı