Çözüldü Virüsten Kurtulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar zamanında yaptığım saçmalıklar (crack vb.) yüzünden bilgisayarıma virüs bulaştı ve kurtulamıyorum.
PUA:Win32/uTorrent
PUA:Win32/Vigua.A
App: uTorrent
PUA:Win32/FusionCore.C
PUA:Win32/FusionCore
Bunlardan kurtulmam lazım...
Not: Windows Defender bunları buluyor ama tehditleri kaldıramıyor aynı zamanda bildirim olarak tehdit bulunamadı diyor.

Çözüm
Temiz kurulum yapıp kurtulun.
Format atmak kolay dostum işi kökten çöz.
Neden tam olarak bilgi sahibi olmadığınız konularda saçma sapan önerilerde bulunuyorsunuz? Format atılacak bir durum mu var?

@Yiğit Selim KARA
Öncelikle ortada format atmakla uğraşacak bir şey yok. Virüs programı sana orada potansiyel olarak istenmeyecek programları sıralamış.

PUA:Win32/FusionCore.C.
PUA:Win32/FusionCore.
PUA:Win32/Vigua.A.

Bu uyarılara genellikle bir setup dosyasında gizli reklam yazılımları varsa denk geliyoruz, korsan kullanıyorsanız bunlar gayet doğal.

Burada Torrent istenmeyecek yazılım sınıfına koyulmuş, sebebi büyük ihtimalle Torrent üzerinden indirdiğiniz korsan oyunlar/uygulamalar.

Bunlar kaldırılması zor şeyler veyahut büyük zararlılar değil, Windows Defender'dan ekran görüntüsü atar mısınız? Büyük ihtimal Defender çoktan bunları temizlemiş.
Bilgi sahibi olmadığım bir konu değil. Temiz kurulum yaparsa kafası rahat olur, daha kesin çözüm olur diye düşünüyorum. Sanki antivirüs programları virüsleri kökten silebiliyor..
Evet, silebiliyorlar. Arkadaşın konusundaki zararlılar korkulacak şeyler bile değil zaten. Bilgi sahibi olsanız o zararlılara format önermenin ne kadar absürt olduğunu bilirdiniz.

Evet, silebiliyorlar. Arkadaşın konusundaki zararlılar korkulacak şeyler bile değil zaten. Bilgi sahibi olsanız o zararlılara format önermenin ne kadar absürt olduğunu bilirdiniz.

Ya kardeş biliyorsun da ne artistlik yapıyorsun bilmediğimiz şeyler olabilir değil mi? Arkadaş o kadar uğraşmış silememiş format atmasını söyledik sen niye horoz gibi kabardın onu anlayamadım senin kuyruğuna falan da basmadık fikrini söyle konudan çek git okey.

Neden tam olarak bilgi sahibi olmadığınız konularda saçma sapan önerilerde bulunuyorsunuz? Format atılacak bir durum mu var?

@Yiğit Selim KARA
Öncelikle ortada format atmakla uğraşacak bir şey yok. Virüs programı sana orada potansiyel olarak istenmeyecek programları sıralamış.

PUA:Win32/FusionCore.C.
PUA:Win32/FusionCore.
PUA:Win32/Vigua.A.

Bu uyarılara genellikle bir setup dosyasında gizli reklam yazılımları varsa denk geliyoruz, korsan kullanıyorsanız bunlar gayet doğal.

Burada Torrent istenmeyecek yazılım sınıfına koyulmuş, sebebi büyük ihtimalle Torrent üzerinden indirdiğiniz korsan oyunlar/uygulamalar.

Bunlar kaldırılması zor şeyler veyahut büyük zararlılar değil, Windows Defender'dan ekran görüntüsü atar mısınız? Büyük ihtimal Defender çoktan bunları temizlemiş.

Korsana bir süre önce tövbe ettim ve bu düz mallık (kendime söylüyorum) ve korsan oyun, torrent vb şeyleri tamamen sildim.
Genel olarak durum şu:
Kaspersky: Tehdit bulunamadı
Malwarebytes: Tehdit bulunamadı
ESET: Tehdit bulunamadı
Ekran görüntüsüne gelince başta yazdığım tehditler vardı ama şu an ESET Security açık ve ekran bu hale geldi:

1599845548269.png

Ya kardeş biliyorsun da ne artistlik yapıyorsun bilmediğimiz şeyler olabilir değil mi? Arkadaş o kadar uğraşmış silememiş format atmasını söyledik sen niye horoz gibi kabardın onu anlayamadım senin kuyruğuna falan da basmadık fikrini söyle konudan çek git okey.
Burada konu sahibini yanlış yönlendiriyorsunuz ve artık her virüs problemi yaşayan insana format öneren insanları görmekten gına geldi, sorunum sizle kişisel falan değil.

Korsana bir süre önce tövbe ettim ve bu düz mallık (kendime söylüyorum) ve korsan oyun, torrent vb şeyleri tamamen sildim.
Genel olarak durum şu:
Kaspersky: Tehdit bulunamadı
Malwarebytes: Tehdit bulunamadı
ESET: Tehdit bulunamadı
Ekran görüntüsüne gelince başta yazdığım tehditler vardı ama şu an ESET Security açık ve ekran bu hale geldi:

Eki Görüntüle 664958
Büyük ihtimalle o virüsleri Windows Defender çoktan temizledi, endişe duymanıza gerek yok. Siz Windows Defender'da büyük ihtimalle karantina geçmişine vs. bakıyordunuz.

Herkese tek tek teşekkür ediyorum.
Aranızda ufak bir tartışma olmuş sebep olduysam affola.
Son olarak bir süre önce korsan ve benzeri şeyler tamamen uzaklaşsam da zamanında bu tarz şeyler kullandığım için sizden de özür diliyorum.

Herkese tek tek teşekkür ediyorum.
Aranızda ufak bir tartışma olmuş sebep olduysam affola.
Son olarak bir süre önce korsan ve benzeri şeyler tamamen uzaklaşsam da zamanında bu tarz şeyler kullandığım için sizden de özür diliyorum.
Rica ederim. Olay sizinle alakalı bir şey değil. Korsan kullanmamaya dikkat edin bundan sonra, kullanacaksanız da güvenli kaynakları tercih edin. İyi günler dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı