Dizüstü Isınma Sorunu Nasıl Halledilir?

Şöyle bir şey kullanabilirsin. Genelde USB ile takıyorsun.

Dosya Ekleri

• j.jpg
    j.jpg
    294,9 KB · Görüntüleme: 248
Şöyle bir şey kullanabilirsin. Genelde USB ile takıyorsun.
Hocam aynısı bende var fakat markası piranha, 40 tl ve almıştım teknosadan fakat işe yaramıyor. Lol oynarken 15 dk sonra işlemci 100 derece oluyor fps düşmeye başlıyor.

Sen yinede termal macunu yeniledikten sonra her zaman oyunlarda fps'ni 60 a sabitlemeyi unutma.
Macun yenileme işlemini en kisa sürede uygulayacağım, fps sabitleme olayı hiç aklıma gelmemişti bunu deneyeceğim teşekkürler.

Isınma denilen illet şu HP ve Acerlarda kronik bir sorun olmuş, termal macunla beraber fan temizliği de gerekli Akasa Alüminyum Ekran Kartı Bellek Soğutucusu (AK-VMC01-BK) Fiyatı birde linkini atmış olduğum ürünü kullanabilirsiniz bilgisayarın anakartında ısınan yerlere bunlardan yapıştırmanız soğuması olumlu etkileyecektir.

Sent from my SM-G900FQ using Technopat Sosyal mobile app
Şimdilik termal macun ve iç temizlik işlemini uygulayacağım problem çözülmezse bu ürünü denerim artık.

Herkeze iyi günler arkadaşlar bugün gidip termal macun aldım (XIGMATEK PTI-G3606) ve laptobu söktüm. Eski macunu silip yenisini sürdüm fanı söküp temizledim. Sonuçlar fotoğrafda.
3.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG

Bakım yapılmadan önceki ısı değeri
dfghj.PNG

Bakım yapıldıktan sonra ısı değeri
Ekran Alıntısısf.PNG

15 dakikalık oyun oynamam sonucunda en fazla 83 dereceyi gördü.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısısf.PNG
    Ekran Alıntısısf.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 250
  • Ekran Alıntısısf.PNG
    Ekran Alıntısısf.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:
@The End Sıcaklık ciddi şekilde düşmüş. Bu arada bilmeyenler için biraz garip gelebilir ancak laptopunuzun altına yumurta kutusu koyarak sıcaklığın etkisini bir nebze azaltabilirsiniz. Kardeşim bu şekilde kullanıyor ve hissedilir derecede bir fark olduğunu söylüyor. Deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı