Dönüştürücüler ile 144 Hz Alınır mı?

Yazılan her şeyi boş ver beni dinle ben HDMI 1.4 ile rahatça 120 Hz alabiliyorum ayrıca DP veya mini DP ile rahatça 240 Hz de alabiliyorum (Monitörümün maks Hz'si 240.).
Sistem:
i7-10.nesil.
GTX 1650 Ti.
16 GB RAM.

Neredeyse 3. senesine girecek bir başlığı hortlatıp ''sadece beni dinle'' diye konuya girilmez. Gereken bilgi verilmiş zaten. Günümüzde çıkan birçok monitör HDMI üzerinden de 144Hz ve üzerini veriyor artık, 3 sene önce öyle değildi.

Konuyu hortlatıyorum ancak soruya doğru yanıt hiçbiriniz tarafından verilmemiş. Zira kişi HDMI ile halihazırda 120 Hz aldığını ve bilgisayarında HDMI dışında hiçbir görüntü çıkışı olmadığını belirtmiş.

Burada sorulan soru ise HDMI 1.4 ile 120 Hz alınır iken 2.1 desteklemediği için 144 ve üstü Hertz'lere çıkamıyorum aynı çıkışı kullanarak HDMI to DisplayPort çevirici ile dönüştürerek 144 veya daha yüksek Hertz değerlerine ulaşabilir miyim yoksa HDMI 1.4'te olan 120 Hertz değerinde mi kalırım?

Konu 5 senelik ve cihazda Mini DP girişi olduğu belirtilmiş. Mesele monitörü 144 Hz olarak kullanabilmek. Dönüştürücü gereken bir durum yok, gereken cevap verilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı