Doğalgaza aynı ayda ikinci zam

Asgari ücreti artırsalar ya da maaşlara zam yapsalar ne olur. Enflasyon bu haldeyken sen çalışana zam yaparsan, iş verende ürünlerine mecburen zam yapması gerekiyor. Elektrik, doğalgaz vb. sadece eve yansımıyor.

İlk olarak yap, işlet ve devret mantıklı yandaş inşaatı doyuran saçma projelerden vazgeçeceksin.
Milletvekili maaşlarını her sene 1 milyar artırmak yerine asgari ücrete çekeceksin.
Bu vali, belediye başkanı, milletvekili artık kurumlarda kimler çalışıyorsa tasarruf yapmalarını sağlayacaksın.
Öyle esnafı azarlamak ile olmaz. Elinde güç barındıranlara da biraz sözün geçsin.
Oy almak için desteklediğin tarikat, yandaş, vakıf vb. harcını keseceksin.
Ekonomin bu kadar kötüyken, senin ülkene gelir sokan yabancı yatırımcıyı sık boğaz etmeyeceksin.
Her işe o işten anlamayan akrabaların yerine işin ehli insanları getireceksin.
Bu devirde özellikle söylemlerine çok dikkat edeceksin.
Benim aklıma bunlar geldi. Sizin aklınıza gelen şeyleri yazabilirsiniz.

Ama bizim devletimiz ne yapıyor. Halkın vergisini artırarak borçları ortadan kaldırmaya çalışıyor.
Daha önceden örnekleri görülmüş. Halk aç kaldığında hırsızlık artar, isyanlar artar. O makamda oturanların bile hayatı güvende olmaz. Çok abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz. Ama adamlar ileri de olacak olaylar için hiçbir şey yapmıyor. Günü kurtarmak için saçmalıyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Neler neler oldu bu memlekette iki doğalgaz zammına mı ses çıkmasını bekliyorsunuz. Size kişisel tavsiyem cahillerle hiç tartışmaya girmeyin. Yıllardır benim en iyi öğrendiğim şey budur. He deyip geçin. Ben yıllarca bir şeyler anlatmak için paraladım kendini. Yetmedi bu uğurda ceza bile aldım. Kimse madalya takmadı. Kimsenin fikride değişmedi. Neyzen Tevfik'in Mecnun şiirinden itfaiye, su, hortumlu kısım geldi aklıma şimdi forum formatına uymaz. Arzulayan açıp okuyabilir.

Neler neler oldu bu memlekette iki doğalgaz zammına mı ses çıkmasını bekliyorsunuz. Size kişisel tavsiyem cahillerle hiç tartışmaya girmeyin. Yıllardır benim en iyi öğrendiğim şey budur. He deyip geçin. Ben yıllarca bir şeyler anlatmak için paraladım kendini. Yetmedi bu uğurda ceza bile aldım. Kimse madalya takmadı. Kimsenin fikride değişmedi. Neyzen Tevfik'in Mecnun şiirinden itfaiye, su, hortumlu kısım geldi aklıma şimdi forum formatına uymaz. Arzulayan açıp okuyabilir.
Katılıyorum. Hatta Hz Mevlana'nın güzel bir sözü var. ''Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol''
Aşağılamak maksadı ile söylemiyorum elbette ama hakikaten cahil insanlar ile hiçbir zaman münakaşa bile etmeyeceksin zira her zaman her koşulda her şeyi bilen insan tiplemesi içerisinde yine bildiklerini okumaya devam ederler, ağzını yorduğunla kalırsın sadece.

Yazmayayım diyorum ama bunu senin demen ne kadar ironik olmuş, gördük senin bilgeliğini de. Sana o kadar kanıt attık onlarca üye yalanını açığa çıkarttı sen gittin yine bildiğini okudun lafı kıvırdıkça kıvırdın. Cahillerin en büyük özelliği başkalarına çok fazla cahil demesi.

Yazmayayım diyorum ama bunu senin demen ne kadar ironik olmuş, gördük senin bilgeliğini de. Sana o kadar kanıt attık onlarca üye yalanını açığa çıkarttı sen gittin yine bildiğini okudun lafı kıvırdıkça kıvırdın. Cahillerin en büyük özelliği başkalarına çok fazla cahil demesi.
Bana ithafen söylüyorsunuz herhalde ama hangi konu ile ilgili acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı