Doğru renk veren 2K monitör önerisi

Bütçe
10000

ismail.frkn

Picopat
Daha fazla  
Monitör
Genel
Renkleri doğru veren 2K bir monitör arıyorum. Şu ana kadar renk sayısı ve renk derinliğine baktım. Doğru renk verdiğini gösteren bir özellik var mıdır?

(Çoğunlukla iş için kullanacağım ama bazen oyun da oynayacağım.)
MSI G274QPF Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Renkleri doğru veren 2K bir monitör arıyorum. Şu ana kadar renk sayısı ve renk derinliğine baktım. Doğru renk verdiğini gösteren bir özellik var mıdır?

(Çoğunlukla iş için kullanacağım ama bazen oyun da oynayacağım.)
MSI G274QPF Monitör

QD modelini öneririm aktif olarak kullanıyorum bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
@Saint Lucia hocam size farklı bir tavsiyede verebilir.

Renk dogrulugu istiyorsan kalibrasyon cihazi alip monitoru kalibre etmen gerekir, aksi takdirde su monitoru alirsan renk dogrulugu yuksek olur, bunu alirsan renk dogrulugu dusuk olur gibi bir yorumda bulunamayiz, ProArt gibi serilerin icinde yer alan bazi modeller haricinde.
Hocam %100 DCI-P3 değil.
Konu sahibinin hangi renk uzayinda calisacagini bilmeden bu sekilde yorum yapmak mantiksiz. Belki Adobe RGB ihtiyaci var, belki sRGB ihtiyaci var, belki Rec.2020 ihtiyaci var, belki Rec.709 ihtiyaci var; neye gore DCI-P3'unun %100 olmadigini belirtip burun kivirdiniz anlamadim pek.

Renk doğruluğu açısından Viewsonic ve BenQ monitörlere bakmanızı öneririm tabii fiyat aralığı da önemli.

Bu arada aşağıya bir link bırakıyorum %100 sRGB ve %95 DCI-P3 biliyorum çok ve gereksiz pahalı sadece fantezisine bırakıyorum. Geçenlerde dolaşırken beğenmiştim sadece ona vereceğin parayı buna ver demeyin o yüzden 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı