Doktor TUS'u kazandıktan sonra maaş alır mı?

canberk3123

Hectopat
Yer
konya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorum biraz cahilce gelebilir ama ben 2.5 yıl sonra TYT ve AYT'ye gireceğim ve hedefim tıp şu anlık. Neyse, sorumuza dönelim. Tıp fakültesini bitirdik, sonra pratisyen olmayıp TUS'a girdikten sonra uzmanlık için eğitim alırken maaş alıyor muyuz? Bildiğim kadarıyla uzmanlık okurken bir yerde çalışamıyoruz. Umarım dediğimi anlamışsınızdır. İyi geceler.

Hocam yapacak bir şey yok kendimi geliştirmessem sabah 9 akşam 9 asgeri ücrete çalışmak zorundayım.
Doktor olursan da pek bir şey değişmiyor bu ülkede maalesef. Asgari ücretliden kat kat fazla çalışırsın nöbetler vs. Aldığın para da asgariden fazla olur ama bunların karşılığı olamayacak kadar az olur. Kendini geliştirmenin tek yolu doktor olmak değil kısaca. Gerçekten ilgin yoksa tıp okumanı tavsiye etmiyorum.

Doktor olursan da pek bir şey değişmiyor bu ülkede maalesef. Asgari ücretliden kat kat fazla çalışırsın nöbetler vs. aldığın para da asgariden fazla olur ama bunların karşılığı olamayacak kadar az olur. Kendini geliştirmenin tek yolu doktor olmak değil kısaca. Gerçekten ilgin yoksa tıp okumanı tavsiye etmiyorum.

Hocam aslında küçüklükten beri bir merakım var bu tıpa aslıdna planım bilgisayar mühendisliği okumak ama bilgisayar mühendisliği bence benim için sadece geçiçi bir hevesti esas amacım tıp çünkü çevrem sağ olsun baba tarafından 1 tanesi hariç hepsi doktor ve açıkçası benim de ilgim var yoksa zaten okumam babamın veya annemin illada tıp diye baskısı yok da işin saçma yanı yazılan mesajların 1 tanesinin bile konuyla alakası yok.

Hocam aslında küçüklükten beri bir merakım var bu tıpa aslıdna planım bilgisayar mühendisliği okumak ama bilgisayar mühendisliği bence benim için sadece geçiçi bir hevesti esas amacım tıp çünkü çevrem sağ olsun baba tarafından 1 tanesi hariç hepsi doktor ve açıkçası benim de ilgim var yoksa zaten okumam babamın veya annemin illada tıp diye baskısı yok da işin saçma yanı yazılan mesajların 1 tanesinin bile konuyla alakası yok.
Hayal ettiğinde kendini hangi tarafta daha mutlu hissediyorsan onu seçmen lazım. Bu arada bu yaz TYT’yi hallet sonra pişman olursun 11 konularıyla uğraşırken birden 12 geliyor sıkışırsın dikkat et. Evet sorunun cevabı hariç her şey konuşulmuş ama burası genel olarak teknoloji odaklı bir forum ve sorun biraz detaylı. Sorunun cevabını bulamaman normal.

Hayal ettiğinde kendini hangi tarafta daha mutlu hissediyorsan onu seçmen lazım. Bu arada bu yaz TYT'yi hallet sonra pişman olursun 11 konularıyla uğraşırken birden 12 geliyor sıkışırsın dikkat et. Evet sorunun cevabı hariç her şey konuşulmuş ama burası genel olarak teknoloji odaklı bir forum ve sorun biraz detaylı. Sorunun cevabını bulamaman normal.

Hocam benden söz olsun 2.5 yıl sonra eğer kazanırsam mesaj yazarım.

Geri
Yukarı