Dolandırıldım ne yapacağım?

Adam kendi parasini kendi iradesiyle yollamış ve dolandirildim diyor evet karşısındaki kişiye güvenerek yapmış ama herhangi bir sonuç alamaz. Avukat değilsen asıl sen yapma ben olduğum için diyorum?
Avukat bey, kendi iradesiyle vermesi değil karşılığını alamamasını dava ediyoruz.

Hocam discord konuşmaları delil niteliği taşımıyor yalnız. Adam soğukkanlıysa hesap benim değil der geçer çok olası ihtimal.
İban var, ATM kamerası var, polisler sorguda itiraf ettirir. Dolandırıcılığı meşru göstermeye devam edin...

Avukat bey, kendi iradesiyle vermesi değil karşılığını alamamasını dava ediyoruz.

Tamam işte dostum ben de onu diyorum. Ortada bir senet yok sözleşme yok. Herhangi bir beyanda bulunamaz. Bu çocuk kendisi güvenerek yolluyor neyi delil olarak sunacak? Mahkeme şu anda sadece WhatsApp konuşmalarını delil olarak görüyor o da her durumda değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
@DoktorBey19 hocam iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz, haklısınız da ancak arkadaş oyundaki itemi vermediğini nasıl kanıtlayacak? Yani dolandıran kişi ben itemi verdim derse, ki muhtemelen öyle diyecektir. Nasıl kanıtlayacak itemi almadığını? En son itemi aktarıp uyuyacağım demiş, savunma olarak o gün aktardım ve uyudum, sonrasında bana aktarmadığımı söyleyerek iftira attı da diyebilir.

@DoktorBey19 hocam iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz, haklısınız da ancak bu arkadaş oyundaki itemi verip vermediğini nasıl kanıtlayacak? Yani dolandıran kişi ben itemi verdim derse, ki muhtemelen öyle diyecektir. Nasıl kanıtlayacak itemi almadığını? En son itemi aktarıp uyuyacağım demiş, savunma olarak o gün aktardım ve uyudum, sonrasında bana aktarmadığımı söyleyerek iftira attı da diyebilir.
İtem gönderdiyse ispat etmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu çocuk da item almadığını ispat ederse mis gibi olur. Ben dolandırıldığımda bilgisayarı almadığımı ispat etmedim. Karşı taraf hemen itiraf etti zaten, anlaşma teklif etti. Çözülür bu olay, zor değil. Gözünüzde büyütmeyin. Türk polisi savcısı çok iyi çalışıyor.

IBAN var, ATM kamerası var, polisler sorguda itiraf ettirir. Dolandırıcılığı meşru göstermeye devam edin...

Kankam hiçbir karakol 200 TL için uğraşmaz bu kadar. Tek yapacakları şey ifadesini alıp yollamak. Arkadaşa boş boş umut vermeyin artık. Elindekilerle yapabileceği bir şey yok.

kankam hiçbir karakol 200TL için uğraşmaz bu kadar. Tek yapacakları şey ifadesini alıp yollamak. Arkadaşa boş boş umut vermeyin artık. Elindekilerle yapabileceği birşey yok.
Polis miktara bakmaz, işini yapar. İsterse 5 lira için davacı olur. Avukat bey var burada :D Söylesin paranın miktarı önemli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Polis miktara bakmaz, işini yapar. İsterse 5 lira için davacı olur. Avukat bey var burada :D Söylesin paranın miktarı önemli mi?
... söyleyecek sözüm yok. Konuyu saptırmayın Hocam. Arkadaş davacı olsa da lehine sonuçlanmaz. Elinde delil niteliği taşıyan sadece dolandırıcıya attığı para dolaylı olarak da ismi ve soyismi var. Bunlarla dava açarsa sence lehine mi sonuçlanır? Bence sonuçlanmaz gibi.

... söyleyecek sözüm yok. Konuyu saptırmayın Hocam. Arkadaş davacı olsa da lehine sonuçlanmaz. Elinde delil niteliği taşıyan sadece dolandırıcıya attığı para dolaylı olarak da ismi ve soyismi var. Bunlarla dava açarsa sence lehine mi sonuçlanır? Bence sonuçlanmaz gibi.
Sonuçlanmasa bile bir şey kaybetmez. Dolandırıcı dava edildiğini öğrenmesi bile ona yeter. İfadeye çağrılması, ailesinin kulağına gitmesi yeter.

Sonuçlanmasa bile bir şey kaybetmez. Dolandırıcı dava edildiğini öğrenmesi bile ona yeter. İfadeye çağrılması, ailesinin kulağına gitmesi yeter.
Konuyu saptırmayalım Hocam. Arkadaş dava açarsa kazanamaz. Dolandırıcının 15 yaşında çocuk olduğu ne malum da annesi babası davayı öğrenince uzlaşmak isteyecek. Bu gibi durumlarda dolandırılan tarafın elindeki delilleri değerlendirerek yazın lütfen. İnsanlara da boş boş umut vermeyin artık.

Ciddi ciddi polislerin bu konuyu önemseyeceklerini düşünmek fazla iyimserlik olur. Polislerin itemleri kontrol ettiğini falan düşününce gülesim geldi :D. Teorik olarak evet ilgilenmez zorundalar ama... Satışı yapan ben gönderdim der, oyunla ilgili bug oldu derse oyunun firması girecek devreye, uzar gider ama tabii benim de istediğim ilgilenilse ve bu durum cezasız kalmasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı