Dolar 0.05 olursa ne olur?

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi dolar bu şekilde rekor bir düşüş sağlarsa ne olur? Benzini 7 kuruşa alır mıyız mesela? :D
İnşallah böyle bir durum olmaz böyle bir durum olursa hayatta kalamayız ülke yıkılır.
Bu arada bana kalırsa en sağlıklısı şu an doların 5,6 TL olması.

Sizce bu zamandan sonra nasıl 2.00 yapabiliriz?
Katma değerli insan üreterek ve doğru politikalar izleyerek.

Katma değerli insan demek, eğitim demek. Eğitim demek, aklı başında ve profesyonel insanların kendi alanlarında üretimlerini yapıp, ülkeyi kalkındırması demek.

Daha fazla fabrika değil, yeterli fabrikayla beraber katma değerli insanların üretim yapması gerek.

Din-Devlet işlerinin ayrılması gerek, batıya yakınlaşmak gerek, tam bağımsız hukuk sistemi ve eğitim sistemi gerek. Adalet gerek, AİHM kararlarına saygı duymak gerek.

En önemlisi faiz sebep, enflasyon sonuç değildir!

Daha da sayılır.

Katma değerli insan demek, eğitim demek. Eğitim demek, aklı başında ve profesyonel insanların kendi alanlarında üretimlerini yapıp, ülkeyi kalkındırması demek.

Daha fazla fabrika değil, yeterli fabrikayla beraber katma değerli insanların üretim yapması gerek.

Din-Devlet işlerinin ayrılması gerek, batıya yakınlaşmak gerek, tam bağımsız hukuk sistemi ve eğitim sistemi gerek. Adalet gerek, AİHM kararlarına saygı duymak gerek.

En önemlisi faiz sebep, enflasyon sonuç değildir!

Daha da sayılır.
Kısacası biz 30 yaşına kadar zar zor olur.

Daha da sayılır.
AİHM Kararlarına Saygı Duymak = örn. Osman Kavala'yla Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakmak.

Dahasıda:

Doların Düşme Nedenlerinden:
Cari Açık ve Enflasyonu önlemek.
Damadı bakan yapmamak.
Her Yıl Seçim yapmamak.
Merkez Bankasını baskılamamak.
Hukuku yok etmemek.

Geri
Yukarı