Dolar 2.58 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya kardeşim millet anlamıyor ben ne yapayım. Üzülüyorum yemin ediyorum bu milletin haline. Artık gerçekleri görsünler.
Merak etme. Cahil kaldığımız yok. Onlarca kitap okudum, kongrelere katıldım. Siyasetle çok içli dışlı birisiyim. Burada cahil diye suç atamazsın bana.

Sana cahil demedim zaten. Neyse konu kapanmıştır, ben gerekli sözleri söyledim sonuçta herkes hür.

Birileri hala burada Başkana atıyor suçu.
Öncelikle diğer arkadaşlar için söylüyorum siyasi bir tartışma değildir. Mehmet kardeş "başkan" ? Ülke rejimi Cumhuriyettir.
Önce olaya gelelim, faizleri düşürmek için TCMB ile yapılan toplantıyı en başta yapsalardı bugün dolar yine artardı ancak 2.45'in üzerine çıkmazdı emin olabilirsiniz. Kamera karşısında olumsuz cümlelerle yapılan baskı, yabancı yatırımcıların gitmesine sebep oldu ve 2 hafta önce borsadan çıkan yabancı paranın, o haftaki toplamı 731 milyon dolardır. Bu sadece 5 günlük toplam. Baskıların başladığı günden bu yana haliyle dolar da artışlarla 2.64 gibi bir tarihi rekora imza attı.
İlk başta kamera karşısında olumsuz baskılar yapılması hataydı, bunun ispatı olarak da merkez bankası toplantısı sonrası doların biraz daha düştüğünü gözlemlemek yeterli oldu.
Bilgisayar toplayacak arkadaşlar için de şunu söyleyim, ekonomi uzmanları yıl sonu dolar tahminlemesini 2.90'dan yapıyor; TCMB ise 2.61 olarak belirledi.
Bana sorarsanız, 2.55'in altına inerse 2.5-2.55 arası seyreder ve 2.50'nin de altına ineceğini zannetmiyorum. Herkese iyi forumlar.

10978564_327870194073356_6107663952904635377_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşsün millet rahat bir nefes alsın. Perişan oldu herkes.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı