Dolar 5.76 TL oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Golan tepelerindeki gerginleşme ihtimali yüzünden ve vatandaşın döviz talebiyle dolar birden uçtu. Gerginleşme olacak gibi duruyor ve seçim de yaklaşıyor doların 6 TL'yi geçmesi ihtimal.

Ayrıntıları merak edenler için: Son dakika… Dolar yönünü yukarı çevirdi!

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler işin gerçeği şu ki malesef hükümet değişmeyecek. Asıl bomba seçimden sonra 7-8'e kadar gider benzine zamlar yağar. Biz de en az 4.5 yıl daha katlanmak zorunda kalacağız. 🙁

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü senim dışarı satabileceğin bir malın yok. Ülkeye döviz girmiyor. Döviz giröesi lazım. Domates bile 10 liraya satılıyor. Yurt dışından kiraladıkları arsalarda sebze yetiştirip ülkeye sokuyorlar. En azından tarıma yatırım yapsak aç kalmayız.
Kısacası çok kırılgan bir ekonomin var.

Hocam kaç defadır bu tarz haberlere denk geliyorum. Döviz giriyor mu girmiyor mu bilmem de anlatılanlar kadar kötü olmadığını düşünüyor insan ister istemez. Söyledikleriniz de genel olarak doğrudur tabi ama tarım konusunda insanımızın da çıkarcı olduğu bir gerçek. Domatesi kilometrelerce öteden getirirsin neyse de köyden şehire inen kıvırcık neden 5₺ diyorsun.

Arkadaşın dediği gibi bişey üretmiyoruz ülkeye döviz girmiyor. Buna ek olarak Dolar yükselmiyor dolar aynı kalıyor Türk Lirası değer kaybediyor. TL düşüyor.
Ben zaten doların lira karşısındaki durumundan değil genel olarak dolara hiçbir şeyin etki etmeme nedenini sordum.

Hocam kaç defadır bu tarz haberlere denk geliyorum. Döviz giriyor mu girmiyor mu bilmem de anlatılanlar kadar kötü olmadığını düşünüyor insan ister istemez. Söyledikleriniz de genel olarak doğrudur tabi ama tarım konusunda insanımızın da çıkarcı olduğu bir gerçek. Domatesi kilometrelerce öteden getirirsin neyse de köyden şehire inen kıvırcık neden 5₺ diyorsun.

Ben zaten doların lira karşısındaki durumundan değil genel olarak dolara hiçbir şeyin etki etmeme nedenini sordum.
Anlattığımız şey zaten bu durumu açıklıyor. Şu noktada geniş düşünün. İsrail üretim yapıp yurt dışına satıyor ülkeye döviz girişi var ve düzen bozulmadığı sürece dolarda bir değişiklik olmaz. Fakat biz ithal ediyoruz herşeyi yurt dışından alıyoruz. Üretim yok. Fabrikalar kapandı veya satıldı. Bu durumda biz dışarı bişeyler satıp ülkeye döviz girişi sağlamazsak paramız değer kaybeder. Hal böyle olunca dışarı muhtaç bir hale gelince en ufak şeyde yükselir dolar.

Anlattığımız şey zaten bu durumu açıklıyor. Şu noktada geniş düşünün. İsrail üretim yapıp yurt dışına satıyor ülkeye döviz girişi var ve düzen bozulmadığı sürece dolarda bir değişiklik olmaz. Fakat biz ithal ediyoruz herşeyi yurt dışından alıyoruz. Üretim yok. Fabrikalar kapandı veya satıldı. Bu durumda biz dışarı bişeyler satıp ülkeye döviz girişi sağlamazsak paramız değer kaybeder. Hal böyle olunca dışarı muhtaç bir hale gelince en ufak şeyde yükselir dolar.
Sonra da IMF'den borc alınır.

Devlet bütün fabrikaları satarken sorun yok ama ben dolar alınca mı sorun. Geçeceksin o işleri.

Devletin kasasındaki para sarayın masraflarına gidiyor. Saray önce kısmaya başlasın da...
Ben bir siyasi taraf desteklemiyorum fakat bundan öncekilerde devletin parasını yediler.

Öğlen 1de aldığım İşlemci anakart ram 2040 tlye almıştım şuan 2300 tlye çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı