Dolar 8 TL'yi aştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bundan 5-6 yıl önce 2.20 civarlarındaydı Technopat'ta gezerdim tabii o zaman DDR3 sistemler vardu Z87 falan aşık olurdum anakart fiyatları 400-500TL'di o zaman çok pahalı gelirdi i5 4690K döneminin en iyilerinden 600TL sıfır fiyatı vardı üzücü.

Aslında vergiler eklenince 11'i bile geçiyor...
Ortaokulda 11 katlarını iyi ezberlemişti. Benim adıma daha iyi olur.

1 TL 0,1242 Dolar ediyor şu an. Şu sıfırı sildiğimiz zaman 1 TL 1242 Dolar edecek!!! Süper güç olacağız!!!

Bir kaç ay önce arkadaşıma paranı Dolar yap dedim o da çok tınlamadı. Şimdi ona mesaj atmaya gidiyorum.

Hangi ülkeye gitmeyi düşünürdünüz? Bir bilgisayar telefon pahalı diye ülkeden mi gidilmeli burada domates 2 liraysa orada domates 30 lira.
Herkes senin gibi Türk lirası kazanmıyor. Senin gibi zihniyetler orada et 8 dolar 64 TL yapıyor bizde daha ucuz diye geçiniyor. Bu zihniyetle dolar 10 olsa ne olur. Dolar 10 Tl olunca onlar eti 80 tl ye alıyor derler.

İki hafta önce 8900 TL verip 1650 Ti laptop aldım, 1660 Ti alamadığıma üzülmüştüm fiyatları pahalıydı. Şimdi bakıyorum benim laptop 10000 TL. Dolar böyle giderse 1650 Ti laptoplar 11k'dan aşağı satılmaz. 1660 Ti laptopları da en az 13k'dan verirler.

Başka hükûmet gelse bir şeyin değişeceğini bilmiyoruz, hadi o yüzden batıranlarla devam edelim.
Ne yani benim yazdığımdan bunu mu anladın?
Nereden bilebilirsin yapılamayacağını?
Okuduğunu anlama da problem mi yaşıyorsun? Hani "Bilmemek" diye bir terim var onu kullandım kesin bir ifadeye yer vermedim cümlemde. İşte senin gibiler yüzünden ülkede hükümet değiştirmek kalıcı bir çözüm değil.
Mevcut hükümete karşı en ufak ayaklanmada hapislerde çürürsün.
Ayaklanma derken ne tür bir ayaklanmadan bahsediyoruz? İçerisinde yakıp yıkmanın olduğu ayaklanma mı? Yoksa hükümet binalarına yürüyüş tarzı ayaklanmalar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı