Dolar 8 TL'yi aştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bu klasik goygoyu da lütfen bırakalım ya, "gezi başta çok iyiydi de sonradan bozdu" diye. Evet yanıbaşımda açılan apo posterlerinden ben de son derece rahatsız oldum ancak en temelde yapılması gereken şey orantısız polis gücü kullanılmamasıydı. Polis üzerime toma ile su sıkıp gaz bombasını kafama atıp plastik mermi ile gözümü çıkarmaya çalışırken kusura bakma ama yanımızda koşan, aramıza giren adama "öcalan posteri buraya yakışmıyor" diyecek dermanı kendimizde bulamadık. E devletin bu son derece yanlış yaklaşımı olmasa, polis şiddeti orantısız kullanılmasa zaten o bahsettiğin örgütlerin oraya sızma şansı bile olmayacaktı, evet aramıza sızıp barışçıl eylemimizi kirlettiler ancak bunun da sorumlusu biz değiliz, orantısız gücü kullanan polis ve onlara bu Emir'leri veren yetkililerdir.
Not: Ben vandalizme hiç tanık olmadım, dediğim gibi bank yakıp yıkan, mala zarar veren bir grup dallama tabii ki vardı çünkü ortamda kaos hakimdi ve araya sızmışlardı, ben gördüğüm kadarını edeplice uyarmaya çalıştım, tek eylemimiz slogan atıp direnmek, mala zarar vermek ve vandalizmle işimiz yok diye bir kişiyi uyardım daha fazlası da zaten karşıma çıkmadı, öyle hükümet ağzıyla "mallara zarar verildi şu yapıldı bu yapıldı" diye konuşmak çok ucuz kaçıyor, o malların hepsi yerine konulur, Berkin'in, Abdocan'ın, Ethem'in canları geri gelmiyor ancak. Ve dediğim gibi en başından o otorite boşluğunun ortaya çıkması, vandallara fırsat verilmesi gezi'cilerin değil Gezi'yi nasıl yöneteceğini bilemeyen basiretsiz yöneticilerin ve polise bu şiddet dolu Emir'leri verenlerindir.

Benzer duyguları paylaşıyoruz. Lakin başlangıç ve sonuç farklı oldu. Esas mesele ağaç değildi.

Benzer duyguları paylaşıyoruz. Lakin başlangıç ve sonuç farklı oldu. Esas mesele ağaç değildi.
Bak ona katılırım, ağaç ile başladı ancak polis şiddeti ve baskıcı rejime karşı insanların içinde birikenlerin bir patlamasına dönüştü, ancak her koşulda barışçıldı ve baskıya-sözümüzün dinlenmemesine halk olarak koyduğumuz bir tepkiydi. Ancak aşırı polis şiddeti ile birlikte bir patlamaya dönüştü.

Faizi artırsınlar dolar aniden düşüşe girer. Altına üstüne imzamı atarım.

Hocam bence polisin şiddeti bir süre sonra yapılması gereken bir davranış halini aldı çünkü bunlar gibi eylemcilere yapılacak başka bir şey yoktu. Bir süre sonra afedersiniz dışkısını çıkardı eylemciler. Babam polis ve o dönem polislere sivilken saldırılar oluyordu. Allah beni ve ailemi korumuş çok şükür.
Bak ona katılırım, ağaç ile başladı ancak polis şiddeti ve baskıcı rejime karşı insanların içinde birikenlerin bir patlamasına dönüştü, ancak her koşulda barışçıldı ve baskıya-sözümüzün dinlenmemesine halk olarak koyduğumuz bir tepkiydi. Ancak aşırı polis şiddeti ile birlikte bir patlamaya dönüştü.

Hocam bence polisin şiddeti bir süre sonra yapılması gereken bir davranış halini aldı çünkü bunlar gibi eylemcilere yapılacak başka bir şey yoktu. Bir süre sonra afedersiniz dışkısını çıkardı eylemciler. Babam polis ve o dönem polislere sivilken saldırılar oluyordu. Allah beni ve ailemi korumuş çok şükür"
"Bunlar gibi eylemciler" derken kastettiğiniz sadece omuzunda çantası ile ayakta dururken suratına biber gazı boca edilen "kırmızılı kadın" gibi arkadaşlarımız mı?
Galiba yukarıdaki mesajlarımı okumadınız, aramıza ekstremist arkadaşlar, vandallar karıştı ancak onların ortam bulmasına sebep olayın patlama noktasına gelmesini sağlayanlardı. "Polislere sivilken saldırı" da ne gariptir ki hiç duymadık, Ethem kafasından vurularak öldü, Berkin can çekişerek 16 kiloya düşerek can verdi mağdur yine polis ve polis yakınları mı oldu?

Hocam Berkin dediğiniz kişi polislere molotof atan bir eylemci. Masum olduğu falan yok. Fotoğrafları ortaya çıktı bir ara. Ve şunu da ekleyeyim, eylemlere katılan üniversitelilerin büyük bir kısmı macera için katılmış, bunu o dönemde üniversitede okuyan abilerim ablalarım söylediler. Macera için çıkıp biber gazı yiyince 'Abi polis çok şiddet uyguluoo' yazıyor sosyal medyaya ilgi çekmek için. Sorsan neden çıktın diye parkı korumak için der. Ayrıca barışçıl dediğiniz harekette polislere molotof atıldı hocam. Unutmadan söyleyeyim, mesai değişimi denen bir şey var. Mesela babam yerine başka bir polis gidecek o bölgeye, babamın mesaisi dolmuş, aralıksız 36 saattir görevdeler. Babamı takip edip saldırı düzenliyorlar gibi işliyor sistem. O dönem her dakika haberlere bakan biri olarak söyleyeyim o dönem böyle olaylar oldu.

Gezi parkı olayları esnasında eylemlere aktif olarak katılmasam İstiklal'de slogan atmışlığım var. Eylemin sonlarında da çöp topladık. Ofis de İstiklal'de olduğundan eylemden etkilenen arkadaşlara kapımızı açmıştık.

Gezi parkı eylemlerini bu millet çok arar daha. Bundan sonra öyle barışçıl eylemler yok. Bunlar var artık, alışın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu daha bugün yazdım ve hoop akşamında ilk eylem geldi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kendi ülkesini kana bulayan bu radikaller, bir virüs gibi gittikleri her yeri çöle veriyorlar. Sıra bizim memlekette mi?

Bunu daha bugün yazdım ve hoop akşamında ilk eylem geldi:

Kendi ülkesini kana bulayan bu radikaller, bir virüs gibi gittikleri her yeri çöle veriyorlar. Sıra bizim memlekette mi?
Sanırım sıradaki Orta Doğu çöplüğü olacak ülke bizimkisi :( Düşünsenize Şeriatın geldiğini.

hükümete laf etmeyin adamlar ne yapsın pandemi var? Sanki diğer ülkelerin ekonomileri uçuyor ya bak çin yuanı kaç lira rus rublesi ne kadar? döviz bir ülkenin dışarıya bağımlılığını gösterir ne kadar dışarıya bağlanırsak o kadar azalır bak ben 25 sene önce askerlik yaptım tanklar at arabası ile çekiliyordu bak şimdi öyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı