Dolar ne zaman düşer?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında darbe sabaha karşı yapılacaktı ancak plan deşifre olduğu için gece olay çıkardılar. Zaten buna tam darbe diyemeyiz. Bazı kandırılan saf askerlere ve cumhurbaşkanının lafıyla sokaklara çıkıp ölenlere üzülüyorum. Tabi ki de olayı tam olarak bilmiyoruz kim tarafından yapıldı azmettiren kim belli değil. Olay tamamen tiyatro mu yoksa gerçek mi bunu net bir şekilde söyleyemeyiz. Ancak tiyatro olsaydı cumhurbaşkanı sokağa çıkın demezdi. Tiyatroyu kendisi yaptıysa düpedüz sadistlik başka bir şey olamaz. Köprüleri bilerek kapatarak dikkat dağıtmaya çalıştılar meclis binasını bombaladılar. Bir de şu soru işareti var darbe "girişimi" olduğu zaman televizyonda cumhurbaşkanı neden röportaj verebiliyor. Röportajların bazıları darbe girişimi olmadan önce yayınlanmıştı hepsi mi banttan yayınlandı bilmiyorum ama izlediğim videoyu canlı yayınmış gibi banttan verdiler.

Hala tiyatro diyorsunuz yazık.
Ne diyelim cihadçılar askeri önledi mi diyelim? Yıllardır malum kişiyle kol kola gezdiniz o kadar uyardık dinlemediniz bütün devletin içine sızdılar dedik dinlemediniz şimdi sözde darbe oluyor ve buna seneryo diyoruz sizde hala darbe olduğunu sanıyorsunuz. Gerçek darbede bildirimi spiker değil Genelkurmay Başkanı okur, tüm siyasiler tutuklanır, yayınlar kesilir ve sokağa çıkma yasağı ilan edilir. Kaldı ki bu olaylardan sonra başkanlık sistemi gelirse hala seneryo değil diyebilecek misiniz? Olan masuma, yoksula oldu. Teslim olmuş düşmana bile su veren bir millet ne zaman kendi askerini öldürecek, linç edecek kadar canileşti? Kurtuluş Savaşında esir düşen düşman askerine su veren atalarımız ülkenin bu halde olacağını bilse canını ortaya koyar mıydı diye soruyorum kendime.

Kimse yapılan darbe girişimine 'tiyatro' deyip bu kepazeliğin üstünü örtemez, her şey o kadar basit değil. Dün gece bu halk sokaklara dökülmeseydi o zaman görürdünüz tiyatroyu. Kendinizi komik ve küçük duruma düşürmek yerine bari bu gün milletinize, vatanınıza sahip çıkın.

Ne diyelim cihadçılar askeri önledi mi diyelim? Yıllardır malum kişiyle kol kola gezdiniz o kadar uyardık dinlemediniz bütün devletin içine sızdılar dedik dinlemediniz şimdi sözde darbe oluyor ve buna seneryo diyoruz sizde hala darbe olduğunu sanıyorsunuz. Gerçek darbede bildirimi spiker değil Genelkurmay Başkanı okur, tüm siyasiler tutuklanır, yayınlar kesilir ve sokağa çıkma yasağı ilan edilir. Kaldı ki bu olaylardan sonra başkanlık sistemi gelirse hala seneryo değil diyebilecek misiniz? Olan masuma, yoksula oldu. Teslim olmuş düşmana bile su veren bir millet ne zaman kendi askerini öldürecek, linç edecek kadar canileşti? Kurtuluş Savaşında esir düşen düşman askerine su veren atalarımız ülkenin bu halde olacağını bilse canını ortaya koyar mıydı diye soruyorum kendime.
Kimse darbe olduğunu falan söylemedi, darbe değil zaten kalkışım.Başkanlık sistei gelmez sen merak etmez ve 100'ün üzerinde şehit var hala tiyatro diyorsunuz.

Bu Darbe girişimi senaryo muydu?

Bazı muhalif solcu vatandaşlar bu darbe girişiminin senaryo olduğunu söylüyor. Şimdi sorulara cevap verelim..

1-) Twitter ve Facebook'a erişim neden engellenmedi?

Twitter ve Facebook engellenseydi bu şüphesiz darbecilerin işine yarayacaktı. İnternet ve Facebook sayesinde insanlar organize olup sokaklara döküldü.

2-) Madem bu darbe girişimiydi darbeciler neden televizyon yayınlarını kapatmadı?

Darbeciler Türksat Binasını basıp yayını kesmek istedi. Çatışmalar yaşandı fakat başaramadılar.

3-) Erdoğan halkı neden sokağa çağırdı? Kaosa neden sebep oldu?

Erdoğan'ın halkı sokağa çağırması bir gövde gösterisidir. Halk sokaklara çıkarak darbeye boyun eğmediğini gösterdi. Hatırlayın, Mısırda darbe olduğunda darbe yanlıları sokağa çıkıp sevinç gösterilerinde bulunup havai fişeklerle darbeyi kutlamıştı ve dünya medyası Mısırlıların darbeden memnun olduğu algısı oluşturmuştu. Erdoğan hem darbecilere hem de batı dünyasına meydan okudu.

4-) Bu olanlar Başkanlık Sistemine geçilmek için yapılan bir oyundu.

Tayyip Erdoğan'a halkın verdiği destek ortadayken, Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti'nin Lideri iken, bugün yapılan anketlerde %50'nin üstünde oy alıyorken neden böyle bir fanteziye girişsin?

Darbeyi senaryo olarak görenlere biz de bir kaç soru soralım:

1-) Madem ki bu bir senaryoydu Cumhurbaşkanı kendi Baş Danışmanı Mustafa Varank'ın abisini neden öldürtsün? Ak Parti'nin reklam sorumlusu Erol Olçak'ı ve oğlunu neden öldürtsün? Aklınızı mı yediniz?

2-) Erdoğan darbe teşebbüsü sırasında Marmaris'te bir oteldeydi. Darbeciler oteli basıp Erdoğan'ı rehin almaya çalıştı. Çatışmalar sonucu 2 polis şehit oldu. Bu da mı senaryo?

2-) Recep Tayyip Erdoğan 3 yıldır Fethullahçı Terör Örgütü'nün Türkiye'ye nasıl zararlar verebileceğinden bahsederken kafanızı kuma gömüp paralel güzellemesi yaptınız mı yapmadınız mı? Paralelin de bir senaryo olduğunu söylemediniz mi?

3-) Milliyetçiler, Muhafazakarlar ve İslamcılar darbeye karşı sokaklara döküldü. Bu gece tarihe yazılmalıdır, yazıldı da. Ama maalesef lümpenleşmiş Kemalist çevreler gerek Sözcü Gazetesi Facebook yorumlarında gerekse Twitter'da darbe şakşakçılığı yapıp evlerinde darbenin başarıya ulaşması için ellerini ovuşturdular. Onlara da sormak lazım; Naber?

4-) Bizim camiada bulunan ve Cemaate karşı ılımlı olan, çok üzerilerine gidilmemesi gerektiğini söyleyen dostlarımız; Siz de gerçeği görmüşsünüzdür artık değil mi?

5-) Eroğan'a oy verenlere yıllarca koyun diyen, aptal diyen, kefenciler diye dalga geçenler; Gördünüz mü Erdoğan ve bu Devlet için can verecek, tek bir emirle sokaklara inecek milyonları?

Son olarak eğer bu bir senaryoysa Sinemada farklı bir çığır açan, Sinemanın postmodern yorumu olabilecek bu film için Erdoğan'a en iyi senarist, GenelKurmay Başkanına en iyi Yönetmen, Türk Milletine de en iyi oyuncu ödülü verilmelidir
Birisi paylaşım sitesinde bu yazıyı yazmış. Dediklerine katılıp katılmadığımı veya yazdıkları doğru mu yalan mı demiyorum sadece birisi bu yazıyı yazmış onu alıntıladım. Alıntı ile siyaseti karıştırmış olabilirim kusura bakmayın. Yazının tamamını alıntılamak istedim bütünlüğü bozulmaması için. Büyük ihtimal yazı silinecek ve ceza yiyeceğim ama neyse.
@Yuspro
Bu arada bunu babam da söyledi. Halk sokağa dökülmese idi olay daha da büyüyecekti bu kadar kişi ölmeseydi daha çok kişinin kanı akacaktı dedi.

Şehit kim ? Kanıt var mı ? Ceset , vücut parçası var mı ? Ülkemizi terörden koruyan askerimize saldıranlar yarın öbür gün bizi koruyacaklar o askerlerdir bunun bilincinde değiller. O genç askerlerimiz emir kulu üstlerinin dediklerini yapmak zorundadırlar eğer ki bu bir darbe değilse girişim ise neden her şey tıkır tıkır planlı bir şekilde yürüdü ? Asker elindeki onca silaha rağmen neden halka ateş etmedi ? Meclise atılan ses bombalarını füze olarak söyleyen yalancı , yandaş medyaya ne demeli ? O helikopterlerin sıktığı 4 tane mermi bir meclis camını kırıyor TBMM düştü diyen kanal gördüm bu bir tiyatrodur her şey planlı idi.

Halk sokağa dökülmeseydi tiyatro iptal olacaktı olaylar dahada büyüyecekti ama en azından hak edenler cezasını çekecekti başımızdaki ülkeyi din ile yönetenler gidecekti de kurtulacaktık. Gezi olaylarında polis halka saldırınca bir şey denmezken asker havaya sıkınca vatan haini ilan ediliyor...

Bu hayatta hiç sansım yok. Gece 12'de uyuyordum yarın vatana gidip PC'yi alacaktım sonra darbe felan cıktı gece uyuyamadım. 1 2 saat uyudum. saat 1'de 3'de kalktım A sporu actım dolar 3 TL olmuş. Şimdi benim alcagım sistem 100 lira felan artıcak. Arkadaşlar suanda boş muhabbet yapmayın ben de tiyatro oldugunu dusunuyorum ama herkesin düşüncesi farklı. Gerçegi kimse bilemez. Benimki de bi düşünce bence boşuna uzatmayın. Konunun baslıgına bakıpta yorum yapın artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki bu bir darbe değilse girişim ise neden her şey tıkır tıkır planlı bir şekilde yürüdü ?
Dostum asıl plan bu değildi ki. Asıl yapılacak plan sabaha karşı yapılacaktı. Ayrıca telefonumda ceset fotoğrafı var köprüdeki teslim olan askerlerin çoğunu boğdular. Ve köprüye yakın bir yerde oturuyorum halk askerlere yürüdü ve çoğu kişi yaralandı belli bir çizgiyi geçince askerler ateş açıyordu. Yani şu an ceset fotoğrafı istiyorsan bir tane atarım sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç olarak ortalık karıştı elimizden de bir şey gelmiyor artık kötünün iyisini seçecek duruma geldik.

Herkes ülkenin gelişmesi ve iyiliği açısından bakıyor. Ama zaten bu olayları planlayanlar bu açıdan bakmamızı istiyor ve "darbe" yada "tiyatro" gibi söylemlerde bulunuyor. Şimdi bir kaç yıl öncesine gidelim. Son yıllarda ülkemizde terör, bomba, yönetim gibi kelimeler ön plana çıktı. Fakat bir çok kişi gözünün önündeki gerçeği göremiyor. Son bir kaç yılda ülkemiz zor anlar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor, doların yükselmesi, artan terör saldırıları, polisin çatışması gibi olaylar oldu. Peki "O" başa geçmeden önce ülkemiz böyle miydi? Dolar daha düşüktü, terör saldırıları bu kadar fazla ilerlemezdi ve polis halk ile çatışmıyordu. Bir de üstüne darbe çıktı! Herkes ülkenin başına geçen kişinin ülkeyi geliştirdiğine, iyileştirdiğine ve güçlendirdiğine inanır. Ama siz "O"nun ülkeyi batırmaya çalıştığını anlayamamışsınız. Artık iş ciddi. Daha dün gece evimin önünden jet geçti. Çıkardığı ses korkunç ve gürültülüydü. Her gecemiz böyle mi olmalı? Lütfen artık insanlar gözlerini açsın ve etrafına bir baksın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı