Dolar ve Euro sizce ne kadara kadar düşer?

Şuan 5.3750 gönül isterki 1 dolar = 1TL olsun ama bizim gün yüzü görebilmemiz için en kötü 2-3TL bandında olması gerekir bu gidişatlada o şuanlık imkansız görünüyor.

Kardeş 1 dolar 1 TL olsa; iPhone 1000 dolar = 1000 TL edecek. 2000 TL'de vergi desek, 3000 TL'ye iPhone alır herkes. :D
Nasıl ki geçmiş aylarda 3'e alıştıysak bu aylarda da 5 - 6 arasına alışmamız lazım :(

Alışmak istemiyoruz. :(
Yükselmesine alıştık. Düşüş sağlasa bile ürünler vs pahalı halen.

Yok kardeş, bir bak yakıt ürünlerine üst üste indirim geldi. Gerçi ÖTV'den düştü ama dolar daha da düşerse pompaya bile yansıyacak indirimler. Benzinde yansıdı bile..
Dolar düşer dediğimiz geçen sene bu zamanlarda 3.5 olan dolar.
Kolpadan afralar tafralar papazlar hapisler derken 2 katını gördü bundan sonrada zor mart ayına kadar bu seviyelerde idare edilir seçimlerden sonra yine artacağını düşünüyorum.

https://www.amazon.com/Mantis-i7-87...8&qid=1542356826&sr=1-15&keywords=RTX+2080+Ti

2875 Dolar TR aynı sistemi toplamaya kalk sadece ve sadece 12 Bin TL.
Hükümetimiz sağolsun gün geçtikçe de artan dolar kuru ile teknoloji her geçen gün artıyor.
Yinede üretime teknolojiye önem vermemize gerek yok. Adamlar mercedes den çok kazanıyor. Tabiki bizim cebimizden her şeyden aldıkları yetmiyor ülke vergilerle döner halde.

Evet, dolar yetmiyor birde vergi koyuyorlar..

Screenshot_102.jpg

Durum bu olduğu sürece ne olacağını kimse kestiremez.

Ekonomi ve siyasette gelecek pek konuşulmaz. Şimdilik düşüncem, dolar için özellikle 5 ile 5.50 arasına sabitlediler. Farkındaysanız hep zorladılar 2017 kasım 3.75 iken dolar 4-4.5 tırmandırdılar. Baktılar millet alışıyor açık hala fazla biraz da siyaset bahanesiyle 6-7-7.95 lere kadar zorladılar bu sefer de doları. Peki öyle kalıcak mıydı? Hayır. Ama bu dalgalı gidişat herşey de etki yapıyor. Bu yüzden öngörü biraz zor işin ehli birisi açıklamalı, dolar 4 olduğunda tweetler atıldı doların hali ne,bu nasıl yönetim,hiçbir şey yapmıyorlar diye şimdi dolar 4.5 olsa sevinecek bir çok insan var yazık ülkemizde üretim yok hem elalemin şirketlerini zengin ediyoruz. Birşeye de kafa yorup biz de şunu yapalım demiyoruz. Anca vergi işine gelene mevki makam işine gelmeyene işsizlik bahane gösteriliyor.

Hükumetin gördüğüm kadarıyla elle tutulur bir şey yaptığı yok. vergi indirimleri geldi, bankalara işsizlik fonundan para verildi, trafik cezaları ağırlaştı. Amerika'yla olan ilişkiler yüzünden en fazla 1 TL daha düşer diyorum. Hükumet de ne 'yapmadığının'' farkında. Herkes hazır olsun.
Keşke 1 TL düşsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl sonu 4.9-5 seviyesinde olur tahminimce. 4 yıl boyunca 6'ya kadar oynayıp durur, böyle gider. 4 yıl sonra belki yönetim değişirse 4.2 seviyesinde görebiliriz doları. Rahibi verince sözde dolar 4 seviyesine geri düşecekti :D

1 Dolar = 1 TL falan demişler ahahahaha.

Anca hayal edersiniz. Sen o oturduğun sandalyeden kalk, bir şeyler üret. En basitinden hayvancılık yap. Tarım yap. Bir şeyler yap. Yeter ki yap.

Arkadaşlar. Burada konu açınca ekonomi düzelmiyor :D. BIST yükselmiyor :). Çok boş yapıyoruz...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı