Dolar ve Madenciler Yüzünden Sistem Toplayamamak

Birkaç ay beklersiniz yapacak bir şey yok ne yazık ki. AMD RX Vega kartları çıkınca alabilirsiniz tahminimce. Çünkü en düşük kartın TDP değeri 285 Watt ve ben mining yapan adamın 285 Watt kartla işi olacağını düşünmüyorum. Benim korkum biz daha kartları göremeden mining yapanların almasıydı ama sanmıyorum açıkçası. Biraz da seviniyorum çünkü 1 ms 144 Hz monitör alacaktım ama G-SYNC'li monitörler cidden pahalı ama FreeSync olanlar ile olmayanlar arasında fiyat farkı neredeyse hiç yok. Aslında 285 TDP değeri 2017 yılında ne yaptınız derdirtse bile artık öyle bir çıkmaza girdim ki sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.

Birkaç ay beklersiniz yapacak bir şey yok ne yazık ki. AMD RX Vega kartları çıkınca alabilirsiniz tahminimce. Çünkü en düşük kartın TDP değeri 285 Watt ve ben mining yapan adamın 285 Watt kartla işi olacağını düşünmüyorum. Benim korkum biz daha kartları göremeden mining yapanların almasıydı ama sanmıyorum açıkçası.
Kartlar 11-12 Teraflops madenciler çatır çatır alır. İki tane RX 580 300-350W tüketiyor.(RX 580 6Teraflops)

Kartlar 11-12 Teraflops madenciler çatır çatır alır. İki tane RX 580 300-350W tüketiyor.(RX 580 6Teraflops)
Tamam ama hash rateleri doğru orantılı mı etkileyecek. Eğer öyle olsa rigler 1080 Ti ile de kurulurdu. Ama herkes 1060 ve 1070'e saldırıyor. Ayrıca fiyatları da önemli. Henüz tüm detayları açıklanmadı sonuçta. Gidip bu kartın hash ratesi 30 olursa zaten çıkacak mining kartların 25 civarı hash ratesi olacak. Ayrıca TDP değeri de belli. Ben sanmıyorum açıkçası.

Tamam ama hash rateleri doğru orantılı mı etkileyecek. Eğer öyle olsa rigler 1080 Ti ile de kurulurdu. Ama herkes 1060 ve 1070'e saldırıyor. Ayrıca fiyatları da önemli. Henüz tüm detayları açıklanmadı sonuçta. Gidip bu kartın hash ratesi 30 olursa zaten çıkacak mining kartların 25 civarı hash ratesi olacak. Ayrıca TDP değeri de belli. Ben sanmıyorum açıkçası.
AMD mining'de Nvidia'dan daha üstün olduğu için herkes AMD'ye saldırdı. Stok bitince mecburen Nvidia ile çalışıyorlar.

Olan yine fakire oldu. Ekran kartı firmaları daha çok kazanç elde etti. Belki de bu iş çılgınlık bitince patlaması için yapılan bir kapitalizm oyunudur.

AMD mining'de Nvidia'dan daha üstün olduğu için herkes AMD'ye saldırdı. Stok bitince mecburen Nvidia ile çalışıyorlar.
Zcash içinde Nvidia mantıklı. Tamam stok bitmese kimse Nvidia'ya saldırmazdı ama Nvidia tarafından da 1080 Ti'a saldıran olmadı sonuçta ki Zcash'te Ethereum'dan aşağı kalır bir yanı yok. Ayrıca Ethereum kazma zorluğu bir ay içinde %20 arttı ve dün 200$ altına bile düştü ki Zcash'ın şuan ki fiyatı 191$. Dediğim gibi bunun elektrik masrafı var, fiyatı var, acaba fiyatını karşılayacak mı kısmı var. Kısaca ben tüm bunları göz önüne alınca eğer çok ucuz bir fiyattan çıkış yapmazsa beklemiyorum açıkçası.

Birde ben bu RX Vega XL'nin teknik özelliklerini göremedim siz nerede gördünüz acaba rica etsem kaynak atabilir misiniz? Bakmak istiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı